REKLAMA

Silnik nr 2 000 000 z Isuzu Motors Polska

Silnik nr 2 000 000 z Isuzu Motors Polska07.12.2009
4 grudnia 2009 r. z taśmy produkcyjnej tyskiej fabryki ISUZU MOTORS POLSKA sp. z o.o. (ISPOL) zjechał 2 milionowy silnik. Ten imponujący wynik zbiega się z 10 rocznicą rozpoczęcia produkcji silników Diesla w Ispol-u.

Jubileusz ten stanowi dla Isuzu Motors Polska wielki powód do dumy i satysfakcji, umacnia Firmę w dążeniach do osiągnięcia pozycji lidera w sektorze silników Diesla, dbającego o środowisko naturalne oraz działającego na rzecz społeczności lokalnej.

Jest to także okazja skłaniająca do podsumowania minionej dekady. Budowa fabryki trwająca zaledwie 2 lata, zakończyła się spektakularnym jej otwarciem we wrześniu 1999r. Tego samego roku nastąpiło uroczyste rozpoczęcie produkcji silników dla głównego klienta - Opla. Firma dostarcza silniki do Opli Corsa, Meriva, Combo, Astra, Zafira, a także przez pewien czas do Hondy Civic i łodzi motorowych Mercury MerCruiser.

W chwili obecnej uwaga Firmy skupiona jest na ścisłej współpracy z fabrykami Opel/ Vauxhall w Gliwicach i Ellesmere Port (Wielka Brytania), gdzie rozpoczęła się produkcja samochodów nowej generacji - Opel Astra IV. Samochody te wyposażone będą w wysokoprężne silniki z Tychów, które dzięki niskiemu zużyciu paliwa, niezawodności, wysokiej kulturze pracy oraz dbałości o środowisko naturalne plasują się w ścisłej czołówce najlepszych silników Diesla na świecie.

Ten imponujący wynik jest niekwestionowaną zasługą pracowników Isuzu Motors Polska, którzy przez wszystkie lata działalności Firmy udowodnili, że można na Nich polegać niezależnie od panującej w danym momencie koniunktury na rynkach lokalnych i światowych.

Źródło: Isuzu Motors Polska, fot. Opel
REKLAMA