Jaguar pokazuje pierwszy teaser modelu XFR-S

Jaguar pokazuje pierwszy teaser modelu XFR-S20.11.2012
Jaguar przyciągnie znów uwagę fanów motoryzacyjnych do brytyjskich samochodów podczas tegorocznego Los Angeles International Auto Show. Wystawa odbędzie się w dniach 28 listopada – 9 grudnia, a producent z Wielkiej Brytanii przedstawi ...

...na niej aż trzy nowe, luksusowe modele.

Tegoroczny salon motoryzacyjny w Los Angeles to jedna z najważniejszych północnoamerykańskich imprez dla Jaguar Land Rover, ponieważ zaprezentujemy na niej trzy przełomowe, nowe produkty. – powiedział prezes północnoamerykańskiego oddziału Jaguar Land Rover, Andy Goss. Jaguar Land Rover chce rozwijać swój biznes dzięki nowym produktom przeznaczonym dla ściśle określonej grupy klientów. Nowy Jaguar F-Type , Jaguar XFR-S i nowy Range Rover na pewno odcisną swoje piętno w branży, zwłaszcza w USA, które jest największym na świecie rynkiem zbytu tych trzech modeli.

Jaguar pokazuje pierwszy teaser modelu XFR-S 1 Odwiedzający Auto Show w Los Angeles będą świadkami globalnego debiutu modelu XFR-S – najszybszej i najmocniejszej limuzyny Jaguara, jaka powstała dotąd w historii marki. Będzie to drugi model w ultrawyczynowej serii R-S, a na rynek amerykański trafi jedynie 200 egzemplarzy XFR-S. Na razie producent nie pokazał żadnych oficjalnych wizualizacji XFR-S, poza jednym teaserem, który prezentujemy w załączeniu do artykułu.

Po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych pokazany zostanie także nowy Range Rover, który w Europie zadebiutował we wrześniu, na wystawie w Paryżu. Pierwszy na świecie SUV o lekkim, całkowicie aluminiowym nadwoziu w USA będzie wyposażony w 5-litrowy silnik V8. Nowa, aluminiowa platforma poprawiła zachowanie na drodze i bezdrożach i pozwoliła na zaoszczędzenie 380 kg.

Kolejną premierą amerykańską będzie nowy Jaguar F-Type, którego europejska publiczność również poznała przy okazji Międzynarodowego Salonu Samochodowego w stolicy Francji. W Stanach Zjednoczonych dwuosobowy kabriolet po raz pierwszy pokaże się w wersji ze sportowym pakietem Black Pack.

Źródło: Jaguar, opracowanie: BM