MotoNews.pl

Land Rover pokazuje nowego Range Rovera i Defendera Jamesa Bonda w Paryżu

01 października 2012

Land Rover 11

W sercu francuskiej stolicy Land Rover zaprezentował to, co Wielka Brytania ma najlepszego. Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu pokazuje zupełnie nowego Range Rovera, europejski debiut odświeżonego Freelandera 2 oraz Defendera, którego w najnowszym filmie o Jamesie Bondzie: Skyfall prowadzi agentka Eve, grana przez aktorkę Naomie Harris.

Linia modelu Range Rover została całkowicie odświeżona, łącznie z wariantami Vogue i Autobiography. Po raz pierwszy Range Rover będzie dostępny z 3-litrowym silnikiem wysokoprężnym TDV6, oprócz jednostek: diesla 4.4 SDV8 i 5.0 LR-V8 Supercharged.

Na stoisku Land Rovera znalazło się także miejsce dla specjalnej edycji Range Rover CSK, dwudrzwiowego modelu, którego nazwa nawiązuje do inicjałów twórcy Range Rovera: Charlesa Spencera Kinga. Jego obecność obok najnowszej generacji Range Rovera pozwoliła unaocznić, jaką ewolucję przeszedł design tego pojazdu.

Land Rover Freelander 2 po raz pierwszy pokazał się publicznie w Moskwie, podczas show, które odbyło się w sierpniu. Teraz prezentuje się szerszej, europejskiej publiczności. W odsłonie na 2013 rok wprowadzono kilka istotnych zmian, takich jak: bardziej sportowy wygląd z nowymi reflektorami i światłami tylnymi z diodami LED, nowe kolory, nowa konsola środkowa i 7-calowy ekran dotykowy, nowe funkcje nawigacyjne oraz system audio marki Meridia z 17 głośnikami w kabinie. Nowy Freenlander jest także wyposażony w kamerę cofania, elektryczny hamulec postojowy i funkcję aktywacji głosem.

Jedną z atrakcji ekspozycji Land Rovera w Paryżu jest także model Defender w wersji, w jakiej odegrał rolę w najnowszej produkcji filmowej o Jamesie Bondzie. Nowy film o tytule Skyfall pojawi się w kinach już za miesiąc, a w pickupie Land Rovera jeździ w nim agentka Eve, grana przez Naomie Harris.

Zdjęcia: Land Rover, opracowanie: BM