Ewolucja marki Jeep

Ewolucja marki Jeep13.06.2019
Marka Jeep nie przestaje zaskakiwać. Rok 2019 jest dla niej rokiem ewolucji, choć pozostaje wierna kluczowym wartościom, które od prawie 80 lat stanowią jej sedno.

Jeep był zawsze pionierem nowych segmentów i nowych technologii: legenda marki rozpoczęła się w 1941 roku od Willys-Overland, pierwszego pojazdu 4x4, a następnie w 1946 roku zaprezentowano model Willys Wagon, który był pierwszym samochodem typu Sport Utility Vehicle. Jej legendarna reputacja w zakresie możliwości terenowych trwa od tamtej pory. Komfort, właściwości jezdne i łączność zostały z czasem zwiększone, równolegle z osiągami terenowymi SUV-ów Jeepa.

Dzisiaj, marka robi kolejny ważny krok na drodze ku poszanowaniu środowiska i zmniejszeniu kosztów eksploatacji, podążając niekończącą się drogą elektryfikacji. Bezkompromisowe rozwiązanie hybrydowe integrujące bezkonkurencyjny układ techniczny każdego SUV-a Jeep, będzie napędzać Renegade-a, czyniąc z niego pojazd zapewniający absolutną swobodę i wynosząc go na kolejny poziom, dzięki zaawansowanej proekologicznej technologii.

Jeep 2019
Jeep gama 2019

Dla zaprezentowania całej gamy oraz ostatnich nowości, amerykańska marka zorganizowała specjalną imprezę odbywającą się we wspaniałej scenerii jeziora Garda we Włoszech. Wydarzenie to jest okazją, aby docenić nieoczekiwaną stronę SUV-ów marki: bardziej komfortową i skupioną na osiągach, zwiększając przyjemność czerpaną z jazdy nawet podczas zwykłej, codziennej jazdy.

Compass, najbardziej „wielkomiejski" spośród wszystkich modeli Jeep - teraz także w wersji wyposażenia Trailhawk

Uwaga skierowana jest również na Jeepa Compass, najlepiej sprzedający się model Jeepa w Europie, którego sprzedaż w pierwszym kwartale bieżącego roku wyniosła 20.600 sztuk (+11,5% w porównaniu do pierwszego kwartału 2018 r.). By pozostać liderem, stał się jeszcze bardziej interesujący, łącząc wyjątkowe charakterystyki terenowe Jeepa i doskonałą dynamikę jazdy z ponadczasowym designem w najbardziej autentycznym stylu Jeepa oraz zaawansowanymi technologiami oferowanymi w standardzie.

Przykładowo, wszystkie wersje są dostępne z nowymi silnikami diesla i benzynowymi z homologacją E6D-Temp i są wyposażone w najnowocześniejsze systemy informacyjno-rozrywkowe, w tym nowe Radio 7" z Apple Car Play/Android Auto oferowane w standardzie począwszy od wersji Longitude. Do najważniejszych nowości należy nowy Compass Trailhawk, wersja przeznaczona dla klientów zmęczonych miejską dżunglą i pragnących eksplorować dziewiczą przyrodę. Zatem najbardziej wielkomiejski model Jeepa zmienia się w „czystej krwi" terenówkę, dzięki swojemu specjalnemu wyposażeniu do jazdy off-road, obejmującemu system napędu Jeep Active Drive Low 4x4 z przełożeniem pełzającym 20:1 i trybem Rock systemu Selec-Terrain. Wyposażony w 2.0-litrowy silnik MultiJet II o mocy 170 KM współpracujący z dziewięciostopniową automatyczną skrzynią biegów, Compass Trailhawk posiada bogate wyposażenie w standardzie obejmujące UconnectTM NAV 8.4 "z Apple CarPlay i Android Auto.

Jeep 2019
Jeep gama 2019

Nowy Jeep Cherokee - niekwestionowany pionier w swojej kategorii

Jedną z największych nowości był niedawny debiut podczas Salonu Samochodowego w Genewie nowego 2,0-litrowego silnika benzynowego turbo z bezpośrednim wtryskiem, zapewniającego oszczędność paliwa i świetne osiągi podczas codziennych przygód, który jest już dostępny w salonach sprzedaży Jeepa w całej Europie. Nowy silnik o mocy 272 KM i momencie obrotowym 400 Nm uzupełnia gamę silników dostępnych na rynkach europejskich. Silnik benzynowy o pojemności 2.0 jest zestawiony z dziewięciostopniową, automatyczną skrzynią biegów i, w zależności od rynku, oferuje jeden z trzech różnych systemów napędu 4x4: Jeep Active Drive I, Jeep Active Drive II i Jeep Active Drive Lock.

Nowy 2-litrowy silnik o mocy 272 KM również napędza niepowstrzymaną wersję Trailhawk, uzupełniającą nowatorską rodzinę specjalistycznych wersji terenowych, oferując dodatkowe zdolności terenowe klientom poszukującym najlepszych osiągów all-terrain. Trailhawk może poszczycić się również słynną odznaką Trail Rated, świadczącą, że auto to musiało spełnić szereg bardzo rygorystycznych parametrów, klasyfikowanych w pięciu kategoriach: przyczepność, prześwit, zwrotność, artykulacja zawieszenia i głębokość brodzenia.

Jeep Wrangler - niekwestionowany mistrz jazdy terenowej

Wyposażony w najbardziej zaawansowane funkcje terenowe, kultowy Wrangler radzi sobie doskonale, zarówno na najtrudniejszych bezdrożach, jak i na najbardziej ekskluzywnych ulicach miast, oferując jeszcze lepszy komfort oraz zaawansowane technologie w zakresie bezpieczeństwa i łączności. Oprócz 2,2-litrowego silnika diesla, oferuje teraz nowy 2,0-litrowy czterocylindrowy silnik benzynowy turbo, odpowiedni zwłaszcza do jazdy po mieście. Ten silnik benzynowy gwarantuje płynne dostarczanie mocy (270 KM przy 5250 obr./min, moment obrotowy 400 Nm przy 3000 obr./min) i jest wyposażony w urządzenie Stop-Start (ESS) oraz ośmiostopniową automatyczną skrzynię biegów.

Jeep 2019
Jeep gama 2019

Ponadto, po raz pierwszy w swojej historii, nowej generacji Wrangler wyposażony jest w system ostrzegania przed kolizją z przodu (Forward Collision Warning) i adaptacyjny tempomat, dwa systemy bezpieczeństwa wyjątkowo przydatne podczas codziennej jazdy (oba dostępne są jako opcja). W pierwszym kwartale bieżącego roku sprzedaż Jeepa Wrangler zwiększyła się ponad dwukrotnie w porównaniu do pierwszego kwartału 2018 roku. Natomiast w 2018 roku sprzedaż marki podwoiła się w porównaniu z rokiem 2017. Sukces ten potwierdzają liczne międzynarodowe nagrody i wyróżnienia przyznawane przez europejskie magazyny.

Jeep Renegade 2019 spersonalizowany oryginalnymi akcesoriami Jeep® Authentic Accessories Powered by Mopar

Podczas międzynarodowej imprezy zostanie zaprezentowany nowy Renegade 2019 wyposażony w liczne oryginalne akcesoria z oferty ponad 130 akcesoriów przygotowanych przez Mopar, markę Grupy FCA działającą w zakresie usług, obsługi Klienta, oryginalnych części zamiennych i akcesoriów. Umożliwiają one liczne wyjątkowe personalizacje nowego modelu, aby wyrazić jego podwójną duszę - jedną stylową i „miejską", drugą off-roadową. Na zewnątrz, Renegade wyróżnia się białym nadwoziem ozdobionym oryginalnymi naklejkami maskującymi na pokrywie silnika oraz, oferowanym jako opcja, przednim grillem Satin Grey i obudową lusterek, które można skonfigurować w samochodzie w momencie zakupu dzięki innowacyjnemu Mopar Custom Shop.

Samochód posiada również znaczek Jeep® Performance Parts identyfikujący akcesoria specjalnie opracowane przez Mopar dla zapewnienia maksymalnej ochrony i najlepszych osiągów off-road, takie jak specjalne płyty osłonowe podwozia i osłony boczne, chlapacze tylne i unikalny zestaw pedałów. Personalizację podkreślają dodatkowo listwy progowe boczne, 19" felgi aluminiowe, listwy ochronne tylne, osłona przednia i ramki wewnętrzne.

Odświeżony w 2018 r. Jeep Renegade 2019 r. oferuje dwie nowości - nowy 1,3-litrowy silnik Turbo T4 generujący moc 180 KM połączony z dziewięciostopniową automatyczną skrzynią biegów i napędem na cztery koła oraz nową serię specjalną S, podkreślającą sportowy, miejski charakter samochodu, idealną do codziennego użytku. Nowy „S" uzupełnia gamę wielokrotnie nagradzanego Renegade-a i nadal jest jednym z najlepiej sprzedających się modeli Jeepa w Europie z 20.300 sztuk sprzedanych w pierwszym kwartale bieżącego roku (+7,6% w porównaniu do pierwszego kwartału 2018 r.). Do jego komercyjnego sukcesu z pewnością przyczyniła się nowa gama silników wyróżniających się niskim zużyciem paliwa i wzorcowymi osiągami, odświeżona stylistyka, ulepszona łączność i funkcjonalność, dzięki integracji Apple CarPlay i kompatybilności z Android Auto, a także szereg zaawansowanych systemów wspomagania jazdy i bezpieczeństwa, dostępnych w standardzie w całej gamie. Na szczególną uwagę zasługuje nowa seria specjalna Renegade S oferująca ekskluzywne detale estetyczne takie, jak relingi dachowe, akcenty Granite Crystal Low Gloss, 19", specjalne felgi aluminiowe oraz wykończenie "all black" foteli i kierownicę premium.

Jeep 2019
Jeep gama 2019

Jeep Grand Cherokee - nowy system informacyjno-rozrywkowy i potężna wersja Trackhawk

Grand Cherokee, najczęściej nagradzany SUV w historii, zapoczątkował kategorię „SUV-ów Premium" 27 lat temu, a dzięki ponad 6,4 miliona sprzedanych egzemplarzy od momentu wprowadzenia na rynek nadal stanowi punkt odniesienia w swojej kategorii. W czym tkwi jego sekret? Przez lata był regularnie wzbogacany o nowe zawartości technologiczne i nowe funkcje, aby poprawić dynamikę jazdy w terenie i możliwości terenowe oraz uzyskać niespotykany poziom osiągów.

W tym roku wprowadzono na rynek gamę Grand Cherokee 2019, która oferuje nowe wnętrza, nowy system informacyjno-rozrywkowy i nową zawartość technologiczną, poprawiającą zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo. Ponadto, oferta obejmuje wersję Trackhawk, która jest zdecydowanie najszybszym seryjnie produkowanym SUV-em na świecie. Pod jego maską pulsuje silnik V8 o mocy 710 KM i pojemności 6,2 litra. Pomimo imponujących rozmiarów, Trackhawk osiąga 100 km/h w zaledwie 3,7 sekundy, a jego maksymalna prędkość wynosi 290 km/h.

I jeszcze jedna ciekawostka: Podczas tradycyjnych corocznych Dni Prędkości 2019 organizowanych w ramach Baikal Ice Motor Sports Festival w Rosji, Jeep® Grand Cherokee Trackhawk ustanowił rekord prędkości na lodzie w kategorii SUV-ów. Zgodnie z danymi potwierdzonymi przez Rosyjską Federację Sportów Samochodowych (RAF), Jeep Grand Cherokee Trackhawk osiągnął średnią prędkość ponad 257 km/h na dystansie 1 km ze startu lotnego i średnią prędkość powyżej 100 km/h ze startu z miejsca. Czujniki GPS zarejestrowały natomiast maksymalną prędkość 280 km/h.

Źródło: Jeep