MotoNews.pl

Samochód koncepcyjny Jeep Wagoneer S Trailhawk

02 czerwca 2024

Jeep-Wagoneer-S-Trailhawk-Concept

Marka Jeep jest znana na całym świecie z ciągłego przesuwania granic możliwości projektowania dzięki swoim wytrzymałym i wydajnym samochodom koncepcyjnym. Easter Jeep Safari i Moab w stanie Utah od dawna są poligonem doświadczalnym dla tej niezwykłej kreatywności.

Dziś marka prezentuje kunszt możliwości, przedstawiając samochód koncepcyjny Jeep Wagoneer S Trailhawk. Wytrzymały i w pełni elektryczny SUV może z łatwością przejść z szosowego trybu jazdy na terenowy, potwierdzając elastyczność platformy STLA Large i gamy Jeepa Wagoneera S.

Jeep Wagoneer S Trailhawk

„Podobnie jak wszystkie SUV-y marki Jeep, nowy Jeep Wagoneer S 2024 wywodzi się z bogatej tradycji marki i jej legendarnych możliwości, innowacyjnego designu i wszechstronności, oferując najlepsze osiągi zarówno na drodze, jak i w terenie” – powiedział Antonio Filosa, dyrektor generalny marki Jeep. „Samochód koncepcyjny Jeep Wagoneer S Trailhawk, zbudowany na nowej, dedykowanej dla modeli BEV platformie STLA Large w pełni ukazuje możliwości elektrycznej gamy Jeepa Wagoneera S, niezależnie od tego, czy pokonuje z łatwością ciasne zakręty, czy przemierza nowe tereny poza utartymi szlakami”.

Samochód koncepcyjny Jeep Wagoneer S Trailhawk zadebiutował wraz z nowym, w pełni elektrycznym Jeepem Wagoneer S Launch Edition 2024, pierwszym globalnym pojazdem marki o napędzie w pełni elektrycznym (BEV), zaprezentowanym na początku w Ameryce Północnej. Wagoneer S, który będzie sprzedawany na całym świecie, zostanie wprowadzony na rynek najpierw w USA i Kanadzie w drugiej połowie 2024 roku.

Jeep Wagoneer S Trailhawk Concept 4

Doskonałe osiągi i możliwości Jeepa 4xe

Samochód koncepcyjny Jeep Wagoneer S Trailhawk to w 100% model elektryczny i w 100% SUV marki Jeep. W pełni elektryczna technologia zwiększa przyjemność z jazdy, poczucie wolności i przygody, z których słynie marka Jeep, zapewniając jednocześnie niespotykane osiągi, bezkompromisowe możliwości napędu 4xe i natychmiastowy moment obrotowy.

Koncepcyjny Jeep Wagoneer S Trailhawk oferuje wszystkie możliwości nowego modelu seryjnej produkcji i przenosi jazdę off-road na wyższy poziom. Standardowy system Selec-Terrain z trybami jazdy Auto, Sand, Snow, Eco i Sport wzbogacono o tryb Rock oraz elektroniczną blokadę tylnej osi sterowaną przyciskiem z kabiny kierowcy. Gotowy, by zmierzyć się z off-roadowymi przygodami samochód koncepcyjny z napędem na cztery koła jest również wyposażony w wytrzymałe 31,5-calowe opony terenowe.

Jeep Wagoneer S Trailhawk Concept 5

Autentyczny design marki Jeep – forma podąża za funkcją

Samochód koncepcyjny Jeep Wagoneer S Trailhawk to SUV, doskonale odzwierciedlający maksymę „Go Anywhere. Do Anything” („Jedź gdzie chcesz, rób co chcesz”), będący idealnym połączeniem możliwości terenowych, maksymalnych osiągów przy dużych prędkościach i autentycznej stylistyki marki Jeep w środku i na zewnątrz.

Zaprojektowany z myślą o wyjątkowych możliwościach terenowych, samochód koncepcyjny Jeep Wagoneer S Trailhawk oferuje podwyższone zawieszenie oraz agresywną konstrukcją przodu i tyłu, która obejmuje wytrzymałe haki holownicze i funkcjonalne wloty powietrza poprawiające osiągi w strefach wysokiego ciśnienia podczas jazdy z dużą prędkością.

Samochód koncepcyjny Wagoneer S Trailhawk z charakterystyczną przednią częścią nadwozia opowiada historię SUV-a, który został zaprojektowany do jazdy i doskonałego radzenia sobie na zakurzonych szlakach i w skalistym terenie. Kultowa siedmioszczelinowa podświetlana osłona chłodnicy Jeepa wyróżnia się bardziej wyrazistym, surowym wyglądem z wypukłymi szczelinami i metalicznymi akcentami w kolorze Storm Grey.

Jeep Wagoneer S Trailhawk Concept 10

Specjalna edycja samochodu koncepcyjnego w kolorze nadwozia Banner wyposażona została w szereg solidnych elementów zaprojektowanych z myślą o najbardziej wymagających przygodach, w tym matującą naklejkę na maskę, zlicowane plakietki inspirowane nowoczesnymi samolotami, przednie i tylne pomarańczowe haki holownicze, unikalne 18-calowe wieloczęściowe felgi, laserowo wycinany aluminiowy bagażnik dachowy oraz dwupanelowy panoramiczny dach zapewniający niesamowite wrażenia podczas jazdy „open-air”.

Solidne wnętrze przystosowane do przygód

Wnętrze koncepcyjnego Jeepa Wagoneera S Trailhawk oferuje przystosowane do przygód, miękkie powierzchnie pokryte syntetycznym materiałem Mantis Green i ozdobione inspirowaną meteorytami okleiną. Aby wizualnie podkreślić możliwości pojazdu zostały wykorzystane ciemne metaliczne wstawki w kolorze Storm oraz anodowane detale w kolorze Radical Red.

Jeep Wagoneer S Trailhawk Concept 11

Przeprojektowana ośmiokątna kierownica umożliwia kierowcy zablokowanie preferowanej pozycji dłoni w celu precyzyjnej kontroli jazdy:

  • Inspirowany taktyką, uchwyt na godzinie 9.00 i 3.00 – do jazdy w terenie
  • Zaokrąglony profil umożliwiający manewrowanie poprzez przekładanie dłoni – do jazdy w każdym terenie

Zestaw wskaźników samochodu koncepcyjnego posiada funkcjonalny poprzeczny uchwyt zapewniający pasażerom stabilność podczas jazdy w terenie. W uchwycie wbudowane są odsłonięte elementy mocujące i gwintowane uchwyty 1/4-20 do montażu sprzętu, urządzeń i akcesoriów. Za uchwytem znajduje się zestaw wskaźników ozdobiony ekskluzywną okleiną inspirowaną meteorytami, która jest nie tylko naturalna i trwała, ale także stanowi wizualne nawiązanie do elementów geologicznych, które były inspiracją dla tego pojazdu koncepcyjnego.

Fotele przednie o agresywnym profilu zachowują równowagę między sportowymi i luksusowymi elementami wyposażenia, która charakteryzuje seryjnie produkowanego Jeepa Wagoneera S. Podgrzewane i wentylowane fotele są pokryte tapicerką w kolorze Mantis Green z ekskluzywnym perforowanym wzorem w jodełkę. Na tapicerce znajdują się przeszycia z wstawkami w kolorze Ultraviolet oraz ozdobne wykończenia z tkaniny.

Jeep Wagoneer S Trailhawk Concept 9

Drzwi i środkowa część deski rozdzielczej są wyposażone w nowy modułowy system mocowania ładunku z elastycznymi pasami, które pozwalają użytkownikowi dostosować sposób przechowywania i organizacji sprzętu. W środkowej części deski rozdzielczej znajduje się duży, otwarty schowek z bezprzewodową ładowarką do telefonu i kilkoma gniazdami USB do zasilania wszystkich nowoczesnych narzędzi i akcesoriów niezbędnych podczas przygód na świeżym powietrzu.

Źródło: Jeep