Jeep Avenger uznany za Najlepszy Rodzinny SUV 2023 roku

Jeep Avenger uznany za Najlepszy Rodzinny SUV 2023 roku18.02.2023
Nowy, w pełni elektryczny Jeep Avenger został uznany za Najlepszy Rodzinny SUV 2023 roku w plebiscycie Women"s World Car of the Year (WWCOTY).

Jeszcze zanim pierwsze samochody trafiły do klientów w Europie, całkowicie nowy, w pełni elektryczny Jeep® Avenger zyskał ogromne uznanie mediów, zdobywając tytuł najlepszego rodzinnego SUV-a w plebiscycie “Women"s World Car of the Year 2023” (WWCOTY).

W 13. edycji nagród, kompaktowy B-SUV znalazł się na krótkiej liście wraz z 12 innymi rodzinnymi SUV-ami, a o zwycięstwie zadecydował międzynarodowy zespół jurorek pochodzących z 45 krajów. Wynik został ogłoszony dzisiaj.

Ogłaszając nagrodę, Marta García, prezes wykonawcza WWCOTY, powiedziała:

„Jeep Avenger jest godnym zwycięzcą w swojej kategorii. Z jednej strony dziedziczy całą legendę marki Jeep, ale jednocześnie jest nowoczesny za sprawą w 100 procentach elektrycznego napędu. To zaangażowanie w przyszłość, które klienci z pewnością docenią”.
Jeep Avenger WWCOTY

„Women"s World Car of the Year” (WWCOTY) to jedyna w branży motoryzacyjnej nagroda przyznawana wyłącznie przez kobiety, dziennikarki motoryzacyjne. Samochody zgłoszone do plebiscytu WWCOTY są oceniane pod kątem doskonałości w swoich segmentach. Przy oddawaniu głosów jurorki biorą pod uwagę aspekty takie, jak bezpieczeństwo, jakość, cena, design, łatwość prowadzenia, wydajność i wpływ na środowisko. W tym roku praca jurorek upłynęła pod znakiem ewolucji branży w kierunku bardziej wydajnych i zrównoważonych modeli. Avenger zaimponował jurorkom „udanym designem, doskonałymi możliwościami terenowymi" oraz zmniejszonym wpływem na środowisko.

„Cieszymy się i jesteśmy zaszczyceni, że to międzynarodowe jury złożone z dziennikarzy motoryzacyjnych wybrało pierwszy w historii całkowicie elektryczny SUV marki Jeep jako zwycięzcę tej ważnej nagrody” – powiedział Christian Meunier, dyrektor generalny marki Jeep.
„Chciałbym podziękować jurorkom za ich uznanie. Jeep Avenger odgrywa kluczową rolę w naszej globalnej strategii elektryfikacji, a marka cały czas dąży do zdobycia pozycji światowego lidera w dziedzinie zeroemisyjnych SUV-ów.”

Nowy Jeep Avenger to kompaktowy SUV mierzący zaledwie cztery metry, który pozycjonuje się w szybko rozwijającej się kategorii B-SUV-ów, drugim pod względem wielkości europejskim segmencie. Przeznaczony dla ludzi aktywnych, którzy poszukują SUV-a o kompaktowych wymiarach, Jeep Avenger oferuje mnóstwo miejsca i możliwości przechowywania. Od samego początku zaprojektowany i skonstruowany jako model Jeepa, Avenger oferuje DNA marki Jeep w kompaktowym wydaniu oraz wyjątkowe połączenie możliwości, stylu, funkcjonalności i zaawansowanych technologii. Zapewnia 400 km zasięgu w cyklu mieszanym (WLTP), który w cyklu miejskim zwiększa się do ponad 550 km. Nowy elektryczny układ napędowy łączy unikalny 400-woltowy silnik elektryczny o mocy 115 kW i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 260 Nm z nowym akumulatorem o pojemności 54 kWh.

Jeep Avenger WWCOTY

Wprowadzenie Jeepa Avengera na rynek europejski to początek kolejnej fazy elektryfikacji marki Jeep – fali BEV – w ramach której do 2025 roku na rynek trafią cztery w pełni elektryczne modele. Do końca roku 2030 wszystkie samochody marki Jeep dostępne w sprzedaży na rynku europejskim będą w 100% elektryczne.

Zaprezentowany na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu w 2022 roku, Jeep Avenger zyskał już uznanie zarówno klientów, jak i ekspertów z branży. W styczniu Avenger zdobył tytuł Europejskiego Samochodu Roku 2023. Od momentu otwarcia zamówień na wersję 1st Edition (1 grudnia 2022 roku), a następnie na całą gamę (11 stycznia 2023 roku) sprzedano ponad 12 000 sztuk.

Źródło: Jeep/Stellantis