Jeep Grand Cherokee 2008

Jeep Grand Cherokee 200804.04.2007
Na rozpoczynającym się 6 kwietnia salonie samochodowym w Nowym Jorku (NAIAS), Jeep pokaże nowe wcielenie SUV-a Grand Cherokee. Oto pierwsze oficjalne zdjęcia i fakty ...

Na rozpoczynającym się 6 kwietnia salonie samochodowym w Nowym Jorku (NAIAS), Jeep pokaże nowe wcielenie SUV-a Grand Cherokee. Oto pierwsze oficjalne zdjęcia i fakty. W zasadzie zmiany ograniczono do subtelnego liftingu.

Jeep Grand Cherokee 2008 1 Nowy Grand Cherokee ma zmieniony delikatnie pas przedni. Inny jest zderzak, powiększono charakterystyczny grill z pionowymi żebrami, trochę niżej umieszczono światła przeciwmgłowe. Przednie lampy bardziej zaokrąglono, upodabniając ich wygląd do tych znanych z mniejszego modelu Patriot i Compass. We wnętrzu pojawią się materiały lepszej jakości i bogatsze wyposażenie seryjne. W ofercie pięć silników: 4.7 V8 o zwiększonej mocy do 291 KM, 5.7 HEMI V8, 3.0 Common-Rail Diesel V6, 3.7 V6 oraz ognista wersja 6.1 HEMI V8 SRT-8. Grand Cherokee po liftingu powinien pojawić się w polskich salonach na początku przyszłego roku. W USA sprzedaż rusza już w maju.

Źródło: DaimlerChrysler, Informacja Moto Target