Jeep Avenger zdobywa tytuł w konkursie Autocar Awards 2023

Jeep Avenger zdobywa tytuł w konkursie Autocar Awards 202302.05.2023
Nowy, w pełni elektryczny Jeep® Avenger zdobył tytuł "Najlepszego małego samochodu" w konkursie Autocar Awards 2023. Doceniono kompaktowy kształt Avengera i jego wyrafinowanie.

Nowy, w pełni elektryczny Jeep Avenger powiększył swoją kolekcję międzynarodowych nagród zdobywając tytuł "Najlepszego małego samochodu" w konkursie Autocar Awards 2023.

Konkurs Autocar Awards, w którym nagradzane są najlepsze nowe samochody sprzedawane obecnie w Wielkiej Brytanii, jest organizowany przez jednych z najlepiej poinformowanych i doświadczonych dziennikarzy motoryzacyjnych w branży, którzy starannie wybierają najlepszych z najlepszych w niezwykle konkurencyjnych kategoriach.

Komentując zwycięstwo Avengera, Mark Tisshaw, redaktor Autocar, powiedział:

„Spędzając trochę czasu z zespołem, który stworzył Avengera, uświadamiamy sobie jak wielkie jest zaangażowanie tych pełnych pasji ludzi i jak ciężka jest ich praca, by stworzyć samochód, który wnosi coś naprawdę innego do kategorii małych SUV-ów. Projekt Avengera to w każdym calu prawdziwy Jeep, a jego charakter wyraża siłę. Proporcje tego Jeepa są doskonałe i, tak jak najlepsze małe samochody, ma prawdziwy urok i charakter."
"Te cechy przenoszą się na sposób prowadzenia Avengera. Jego zachowanie na drodze i układ kierowniczy są dojrzałe, a napęd elektryczny zdecydowanie przydaje się w mieście. Avenger jest bardziej wyrafinowany i oferuje znacznie więcej niż zazwyczaj samochód o tak małych wymiarach. Choć Avenger może wyglądać na mały samochód, wewnątrz w ogóle nie jest to odczuwalne.”
Jeep Avenger 2024

Jules Tilstone, dyrektor zarządzający marki Jeep w Wielkiej Brytanii, powiedział:

„Jesteśmy zachwyceni, że kolejna grupa uznanych dziennikarzy motoryzacyjnych doceniła model Avenger będący wyjątkową ofertą dla klientów w segmencie samochodów kompaktowych. Avenger oferuje DNA marki Jeep w kompaktowym wydaniu oraz bezkompromisową przestronność wnętrza. Pędzimy naprzód z kolejną generacją zelektryfikowanych modeli Jeepa, a Avenger otwiera ten ekscytujący nowy rozdział.”

Nowy Avenger to kompaktowy SUV mierzący zaledwie cztery metry, który jest pozycjonowany w szybko rozwijającym się segmencie B-SUV-ów. Przeznaczony dla ludzi aktywnych, którzy poszukują SUV-a o kompaktowych wymiarach, Jeep Avenger oferuje mnóstwo miejsca i możliwości przechowywania. Od samego początku zaprojektowany i skonstruowany jako model Jeepa, Avenger oferuje DNA marki Jeep w kompaktowym wydaniu oraz wyjątkowe połączenie możliwości, stylu, funkcjonalności i zaawansowanych technologii.

Z zasięgiem do 400 km w cyklu mieszanym WLTP, nowy elektryczny układ napędowy łączy unikalny 400-woltowy silnik elektryczny o mocy 115 kW i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 260 Nm z nowym akumulatorem o pojemności 54 kWh.

Wprowadzenie Jeepa Avengera na rynek europejski to początek kolejnej fazy elektryfikacji marki Jeep – fali BEV. Do końca roku 2030 wszystkie samochody marki Jeep dostępne w sprzedaży na rynku europejskim będą w 100% elektryczne.

Źródło: Jeep