Wyrazista paleta kolorów obecnych modeli Jeepa

Wyrazista paleta kolorów obecnych modeli Jeepa08.09.2023
Jeep Willys narodził się jako pojazd wojskowy, z bardzo ograniczoną paletą kolorów. Z oliwkową zielenią jako standardową ofertą i pewnymi ustępstwami w zakresie kamuflażu.

Na początku była tylko oliwkowa zieleń. Jeep Willys narodził się jako pojazd spełniający trzy wymagania: bycia przystosowanym do wszystkich rodzajów użytkowania, bycia w stanie poradzić sobie w każdym terenie i, co nie mniej ważne, bycia niezauważonym przez wrogie wojska.

Paleta kolorów Jeepa

W tym kontekście odcień khaki był idealny, aby nie zostać zauważonym. W niektórych przypadkach, jako szczyt ekstrawagancji, można było wybrać rodzaj kamuflażu.

Wszystko to zmieniło się wraz z pojawieniem się na rynku amerykańskim Jeepa CJ. Jego celem było przełożenie praktyczności, terenowego charakteru i wytrzymałości sprawdzonej w wojsku na wieloaspektowość życia cywilnego.

Paleta kolorów Jeepa

Wraz z funkcjami, które zwiększyły jego wszechstronność, takimi jak tylna przestrzeń ładunkowa, zaczep przyczepy i dach z tkaniny, model był oferowany w szerokiej gamie żywych kolorów, które kontrastowały z oliwkową zielenią i odcieniami ziemi: żółtym, czerwonym i jasnozielonym, które jednoznacznie wskazywały, że cywilny Jeep nie ma problemu z byciem widocznym.

Paleta kolorów Jeepa

W 1970 roku gama kolorystyczna tego modelu obejmowała już 15 kolorów, w tym pomarańczowy Riverside Orange, niebieski Sierra Blue, żółty Baja Yellow i Canary Yellow oraz jasny fiolet Plum Poly.

Paleta kolorów Jeepa

Ta szeroka gama żywych odcieni pozostaje tradycją marki Jeep, szczególnie na rynku amerykańskim, gdzie obfituje w serie specjalne i edycje limitowane o różnorodnej tematyce. Na przykład Jeep dołącza do obchodów Halloween, jednego z najbardziej lubianych przez Amerykanów świąt, z dyniowo-pomarańczowym kolorem Punk"n, który jest niecierpliwie wyczekiwany przez klientów, gdy zbliża się 31 października.

Paleta kolorów Jeepa

W Ameryce Północnej Jeep Gladiator ma obecnie kolor dla tych, którzy nie chcą pozostać niezauważeni: High Velocity, neonowy żółty, który wyróżnia się z daleka. Wśród przyciągających wzrok odcieni modnych w USA są również Bikini Metallic, oryginalny turkus, który przywołuje na myśl krystaliczne wody Pacyfiku, ponadczasowy i sportowy Colorado Red lub Nacho Clear. Ten ostatni nawiązuje do meksykańskiej przekąski, a można go spotkać na nadwoziu Jeepa Wranglera.

Źródło: Jeep