Jeep ogłasza sprzedaż pięciomilionowego Wranglera

Jeep ogłasza sprzedaż pięciomilionowego Wranglera11.09.2023
Pięciomilionowy egzemplarz najbardziej off-roadowego i najbardziej kultowego SUV-a na świecie został sprzedany klientowi z New Jersey.

Marka Jeep ogłosiła sprzedaż pięciomilionowego Jeepa Wranglera zakupionego przez klienta z Camden w stanie New Jersey. Szczęśliwy właściciel otrzyma części Jeep Performance Parts (JPP) by Mopar o wartości 5.000 USD oraz będzie mógł cieszyć się korzyściami wynikającymi z dożywotniej subskrypcji programu lojalnościowego Jeep Wave, które obejmują przeglądy okresowe, dostęp do ekskluzywnych wydarzeń organizowanych przez markę Jeep i dedykowaną obsługę klienta.

Jeep Willys-Overland MB 1944Jeep Willys-Overland MB 1944, Jeep Wrangler Rubicon i Sahara 2018

„Jeep Wrangler to naturalny spadkobierca legendarnego Willysa, modelu, który zainspirował terenowego ducha i charakter marki; od momentu pojawienia się na rynku w 1987 roku jest ostoją świata SUV-ów i jesteśmy bardzo dumni, że możemy świętować wyprodukowanie pięciomilionowego egzemplarza Jeepa Wranglera” – powiedział Eric Laforge, dyrektor marki Jeep w Europie.

Cztery generacje globalnej ikony

Pierwsza generacja Jeepa Wranglera oznaczona kodem YJ zadebiutowała 37 lat temu na linii produkcyjnej w zakładzie American Motors Corporation. W latach 1987-1995 sprzedano 630.000 egzemplarzy modelu YJ.

Jeep Wrangler 1987Jeep Wrangler 1987

Kolejnymi modelami były TJ w 1996 r., JK w 2006 r. i JL w 2017 r., a każda nowa generacja opierała się na legendarnej historii oferującej niezrównane połączenie możliwości terenowych i autentycznego designu Jeepa.

Od momentu wprowadzenia na rynek Wranglera YJ, każda kolejna jego odsłona była projektowana tak, aby była jeszcze bardziej wyrafinowana i wygodna w codziennym użytkowaniu, a jednocześnie zapewniała klientom najbardziej off-roadowego i najbardziej kultowego SUV-a na świecie.

Jeep Wrangler Sport 1997Jeep Wrangler Sport 1997

Legendarny samochód podbił serca Europejczyków również dzięki niezliczonej liczbie serii specjalnych, które pojawiały się przestrzeni lat. Należą do nich „10th Anniversary”, „Golden Eagle” czy „Backcountry”, aby wymienić tylko te najbardziej popularne. W tym samym roku rozpoczęła się produkcja czwartej generacji modelu (kod JL), projektu opracowanego pięć lat wcześniej pod patronatem nowopowstałego koncernu Fiat Chrysler Automobile.

Następnie, w 2021 roku, w Europie zadebiutował Wrangler 4xe Plug-in Hybrid – najbardziej wydajny, najmocniejszy, najbardziej zrównoważony, zaawansowany technicznie i najlepiej skomunikowany ze światem Wrangler, jaki kiedykolwiek wprowadzono na rynek europejski – uhonorowany prestiżowymi europejskimi nagrodami, w tym tytułem „4x4 roku 2022” przyznanym przez wpływowy francuski magazyn „4x4 Magazine”.

Jeep Wrangler 2007Jeep Wrangler 2007

Jeep Wrangler 4xe

Kultowy Jeep Wrangler, najbardziej wszechstronny i rozpoznawalny pojazd na świecie, zapewnia niezrównane możliwości terenowe i jest produkowany w oparciu o ponad 80 lat doskonałości technicznej 4x4.

Zelektryfikowany Wrangler 4xe jest najwszechstronniejszym pojazdem w historii i oferuje najlepsze w swojej klasie osiągi dzięki połączeniu mocnego silnika spalinowego i napędu elektrycznego, wytwarzającego moment obrotowy, który jest w razie potrzeby natychmiast dostępny.

Jeep Wrangler Rubicon 4xeJeep Wrangler Rubicon 4xe 20th Anniversary

Samochód jest wyposażony w 2,0-litrowy turbodoładowany silnik benzynowy o łącznej mocy 380 KM i momencie obrotowym 637 Nm, 8-biegową automatyczną skrzynię biegów, dwa silniki elektryczne i akumulator wysokiego napięcia, oferujący do 53 km zasięgu podczas jazdy po mieście oraz zużycie paliwa na poziomie 3,5 l/100 km.

Źródło: Stellantis/Jeep