Nowy Jeep Avenger wkrótce w wersji e-Hybrid

Nowy Jeep Avenger wkrótce w wersji e-Hybrid06.12.2023
Nowy Jeep Avenger jest pierwszym w pełni elektrycznym SUV-em marki i już wkrótce będzie dostępny na polskim rynku również w wersji e-Hybrid.

Marka Jeep® powstała ponad 80 lat temu w trudnych czasach, co miało wpływ na jej tożsamość, która ukształtowała się w oparciu o cztery wartości, takie jak wolność, przygoda, autentyczność i pasja. Są to uniwersalne wartości, które definiują dzisiejszą markę Jeep, i które nadal wyznaczają jej drogę ku przyszłości.

Nowy Jeep Avenger – pierwszy w historii w pełni elektryczny Jeep – ma się wyróżniać i odzwierciedlać właśnie te wartości marki. Zaprezentowany rok temu podczas Salonu Samochodowego w Paryżu, nowy Jeep Avenger łączy w sobie nowoczesność i dziedzictwo, dzięki różnym technologiom zapewniającym doskonałe możliwości bez uszczerbku dla zrównoważonego rozwoju środowiska oraz kompaktowe, ale przestronne nadwozie. Avenger, stworzony w oparciu o wartości, takie jak wolność, przygoda, autentyczność i pasja, jest faktycznym ucieleśnieniem istoty marki Jeep.

Jeep Avenger 2024 e-Hybrid

Aby zaprezentować te atrybuty, marka Jeep przedstawia obecnie nowy serial internetowy składający się z czterech jednominutowych odcinków, publikowanych w serwisie YouTube. Każdy odcinek skupia się wokół jednej z czterech podstawowych wartości marki i zawiera autentyczne i osobiste historie czterech włoskich bohaterów, którzy zabiorą widzów w podróż, by odkryć to, co marka Jeep chce zakomunikować poprzez swoje pojazdy, zgodnie z aspiracjami i ambicjami tych, którzy decydują się zaufać SUV-owi Jeepa.

W pierwszym odcinku, Sandro Beni zabiera widzów w przestworza, w poszukiwaniu znaczenia Wolności (LINK). Jako spadochroniarz, Sandro odnajduje nieopisane poczucie wolności w byciu jednością z otoczeniem i poczuciu więzi z naturą. To uczucie, które marka Jeep stara się zapewnić i któremu chce nadać priorytet, ukierunkowując nowego Avengera na ochronę środowiska. Wyposażony w 400-woltowy silnik elektryczny i akumulator o pojemności 54 kWh, nowy w 100% elektryczny Avenger łączy wysokie osiągi z zerową emisją dwutlenku węgla. Aby zapewnić kierowcom upragnioną wolność, marka Jeep wyposażyła swojego pierwszego w 100% elektrycznego SUV-a w szybką ładowarkę o mocy 100 kW, umożliwiając pokonanie minimalnego dystansu 30 km po zaledwie trzech minutach ładowania oraz naładowanie akumulatora od 20% do 80% w zaledwie 24 minuty.

Jeep Avenger 2024 e-Hybrid

Drugi odcinek poświęcony jest Przygodzie (LINK), a jego akcja toczy się w urzekającym górskim otoczeniu „Gole della Valserra” w Umbrii. Jego bohaterką jest Szilvia Rados, 44-letnia kobieta, która uwielbia odkrywać piękno natury. Objaśnia ona swoje rozumienie przygody, porównując ją do uczucia zakochania, kiedy to serce bije szybciej, wywołując niezwykłe emocje. Opowiada ona dlaczego jej Avenger jest tak ważnym partnerem w podróży, wyliczając jego zalety, od wbudowanego systemu nawigacji – w tym bezprzewodowo sklonowanego ekranu smartfona, na którym można ustawiać wskazówki na mapie – po jego możliwości techniczne, takie jak funkcje Selec-Terrain® i Hill Descent Control, które sprawiają, że jazda jest jeszcze bezpieczniejsza i przyjemniejsza, a ponadto umożliwiają dotarcie do miejsc, które przynoszą jej radość, pomimo trudnych warunków, jadąc po nieutwardzonych drogach, w taki sam zwinny sposób, z jakim radzi sobie ze stromiznami kanionu.

Jedną z najważniejszych wartości marki Jeep jest niewątpliwie autentyczność mająca swoje korzenie w wieloletniej tradycji wynikającej z faktu, że Jeep był pionierem SUV-ów 4x4, umożliwiając, aby „piękna idea stała się rzeczywistością”, cytując Umberto Dattolę, projektanta, który wystąpił w trzecim odcinku serii (LINK). 53-letni projektant interesująco opowiada widzom o swoim zawodzie, oprowadzając ich po swojej pracowni, potwierdzając swoje zaangażowanie w poszukiwaniu doskonałości i szacunek dla natury. Przekształca surowce w coś niezrównanego i naprawdę niezwykłego, doskonale wpisując się w działania marki Jeep na rzecz zapewnienia jakości i etykę pracy marki, wyrażoną przez projektanta nowego Avengera, Daniele Calonaciego, będącego jednym z bohaterów odcinka.

Jeep Avenger 2024 e-Hybrid

Na koniec widzowie przenoszą się do Rzymu, gdzie spotykają Francescę Santamarię (LINK), współczesną tancerkę i bohaterkę odcinka poświęconego Pasji. Dla niej pasja to „siła napędowa wszystkiego, co robimy”. Marka Jeep w pełni podziela ten punkt widzenia. Przemierzając ulice Rzymu, Francesca płynnie prowadzi nowego Avengera i podążając za rytmem i pasją swojej playlisty, dociera do studia tańca. To pokazuje, jak między kierowcą a jego samochodem nawiązuje się głęboka więź, pomagając jej w codziennym życiu dzięki nowej technologii Avengera, która obejmuje kolorowe oświetlenie ambientowe i kamerę cofania z widokiem jak z lotu drona, a także umożliwia zintegrowaną obsługę głosową telefonu za pośrednictwem Android Auto i CarPlay, dzięki czemu ekran smartfona jest widoczny na 10,25-calowym ekranie radia Uconnect Infotainment połączonym z cyfrowym zestawem wskaźników. Dodatkowo, automatyczne otwieranie klapy bagażnika bez użycia rąk jest kluczowym udogodnieniem dla młodej tancerki, a nowy Jeep Avenger okazuje się być doskonałym wsparciem dla jej pasji.

Seria zabiera widzów za kierownicą Jeepa Avengera w podróż przez cztery podstawowe wartości, przedstawiając prawdziwe historie ludzi, którzy każdego dnia przyczyniają się do realizacji celów marki. Są to ci sami ludzie, którzy dzielą się swoimi marzeniami i ambicjami z marką, pokazując, że SUV-y Jeepa są stworzone dla osób ambitnych, które podążają za swoimi marzeniami.

Jeep Avenger 2024 e-Hybrid

Nowy Avenger 2024

Jeep Avenger, Europejski Samochód Roku 2023, to kompaktowy SUV ucieleśniający charakter marki Jeep i oferujący wyjątkowe połączenie możliwości, stylu, funkcjonalności i zaawansowanych technologii. Jest czystym wyrazem „esencji wolności w kompaktowej formie”, zapewniając słynne osiągi marki Jeep w każdych warunkach, czy to na drodze, czy off-road. Nowy Avenger jest dostępny z trzema różnymi układami napędowymi – w 100% elektrycznym, e-hybrydowym i benzynowym – zgodnie z niezmiennym zobowiązaniem marki polegającym na oferowaniu wolności wyboru i zapewnienia klientom elastyczności umożliwiającej dokonanie najlepszego wyboru zgodnie z ich potrzebami.

Wersja w 100% elektryczna jest wyposażona w 400-woltowy silnik elektryczny, zapewniający bezproblemowy zasięg do 600 km w cyklu miejskim – według normy WLTP. Dodatkowo, funkcja szybkiego ładowania pozwala na zwiększenie dziennego zasięgu o 30 kilometrów w zaledwie trzy minuty.

Jeep Avenger 2024 e-Hybrid

Wersja e-Hybrid również oferuje płynną i przyjemną jazdę, łącząc technologie silnika elektrycznego i spalinowego. Za osiągi samochodu odpowiadają 3-cylindrowy silnik spalinowy o pojemności 1,2 litra, 48-woltowy akumulator litowo-jonowy i automatyczna 6-stopniowa, dwusprzęgłowa, elektryczna skrzynia biegów. Samochód zaprojektowano z myślą o optymalnym zużyciu paliwa, co skutkuje 15% redukcją emisji CO2 w porównaniu z tradycyjnymi silnikami z automatyczną skrzynią biegów.

Wersja benzynowa wyposażona jest w silnik benzynowy o pojemności 1,2 litra, rozwijający maksymalną moc 100 KM przy 5500 obr./min i moment obrotowy 205 Nm przy 1750 obr./min, współpracujący z 6-biegową manualną skrzynią biegów.

Źródło: Jeep