Jeep Compass MY24 dostępny do zamawiania

Jeep Compass MY24 dostępny do zamawiania09.01.2024
Nowy Jeep Compass MY24 prezentuje zupełnie nową, udoskonaloną i wydajną linię modelową, aby zaoferować klientom pełną gamę produktów dostosowanych do ich potrzeb.

Jeep Compass jest produkowany w wielu zakładach na całym świecie, aby zaspokoić potrzeby klientów w ponad 100 krajach. Produkcja odbywa się w czterech kluczowych lokalizacjach: Ranjangaon w Indiach; Pernambuco w Brazylii; Toluca w Meksyku i Melfi we Włoszech. Jeep Compass z roku modelowego 2024 nie tylko potwierdza słynne możliwości terenowe marki, ale także zwiększa komfort i funkcjonalność, oferując jednocześnie design premium i rzemieślniczy kunszt wykonania, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Najnowszy model Compassa reprezentuje najwyższy poziom zaawansowania technologicznego w gamie tego modelu.

Eric Laforge, dyrektor marki Jeep w Europie, powiedział:

„Mamy przyjemność przedstawić nowego Compassa MY24, najbardziej zaawansowanego technologicznie Jeepa Compassa w historii, dostępnego zarówno w wersji 4xe, jak i e-Hybrid. Nowa, wydajna i bardziej udoskonalona gama oznacza lepsze osiągi i przyjemność z jazdy, a także większą troskę o środowisko, potwierdzając jednocześnie nasz priorytet, jakim jest zapewnianie niezrównanych wrażeń z jazdy”.
Jeep Compass MY 2024

Najnowocześniejsza technologia

Nowy Compass oferuje ponad 80 funkcji bezpieczeństwa i ochrony we wszystkich wersjach wyposażenia, w tym: system wykrywania zmęczenia kierowcy, działająca w pełnym zakresie prędkości funkcja ostrzegania o ryzyku kolizji z automatycznym hamowaniem, system automatycznego hamowania z rozpoznawaniem pieszych/rowerzystów, asystenta pasa ruchu i system wykrywania pojazdów i przeszkód podczas parkowania.

Technologie nowej generacji oferowane w Jeepie Compassie obejmują 10,25-calowy, kolorowy panel wskaźników (TFT) – jeden z największych w segmencie, oraz standardowy 10,1-calowy cyfrowy ekran dotykowy systemu multimedialnego, nowy pięciokrotnie szybszy system Uconnect 5 z bezprzewodowym Apple CarPlay i Android Auto oraz bezprzewodową ładowarkę – w standardzie we wszystkich wersjach modelu.

Udoskonalona gama z nowymi, konkurencyjnymi wersjami wyposażenia

Aby zaoferować klientom pełną gamę produktów dostosowanych do ich potrzeb, nowy Jeep Compass z roku modelowego 2024 prezentuje zupełnie nową, udoskonaloną i wydajną, linię modelową, składającą się z czterech wersji wyposażenia: „Altitude”, „Summit”, „Overland ” i w znacznie zoptymalizowanej wersji „Trailhawk”.

Jeep Compass MY 2024

Wersja wyposażenia „Altitude” wyróżnia się wyjątkowymi elementami nadwozia podkreślającymi sylwetkę samochodu, do których należą reflektory full LED z charakterystyczną, chromowaną ramką świateł do jazdy dziennej, 18” felgi aluminiowe z oponami letnimi i czarna, błyszcząca obudowa lusterek.

Oprócz oszałamiających elementów zewnętrznych, również design wnętrza łączy w sobie osiągi i elegancję. Priorytetem jest komfort, który zapewniają fotele z materiałowo-winylową tapicerką i z sześciostopniową regulacją manualną i dwukierunkową regulacją oparcia w odcinku lędźwiowym, oferując kompleksową gamę ergonomicznych rozwiązań. Pakiet wyposażenia uzupełniają automatyczne światła drogowe, elektrycznie regulowane, podgrzewane lusterka, adaptacyjny tempomat oraz bezkluczykowy system Keyless Go.

Wersje „Summit” i „Overland” oprócz podstawowych cech technicznych i wizualnych charakterystycznych dla wersji „Altitude” oferują unikalne elementy, które odróżniają je od siebie.

Jeep Compass MY 2024

Wersja „Summit” wyróżnia się zewnętrznymi elementami wykończenia nadwozia, m.in., takimi jak 19” felgi aluminiowe, czarny dach, światła przeciwmgielne LED, przyciemniane szyby, relingi dachowe i reflektory LED. Wnętrze, wykonane z niezwykłą starannością, oferuje komfortowe, wentylowane skórzane fotele, regulowane elektrycznie w 8 kierunkach, alarm oraz przednie i tylne czujniki parkowania.

Wersja „Overland” stawia na osiągi, jednocześnie łącząc elementy wyróżniające się wyjątkową jakością. Model posiada 17” czarne felgi aluminiowe z oponami M+S, zderzak w stylu off-road oraz zwiększony prześwit, który umożliwia bezpieczne i wygodne poruszanie się po trudnym terenie. Ponadto standardowe wyposażenie obejmuje światła przeciwmgielne LED i relingi dachowe. Wnętrze jest minimalistyczne, ale wygodne, ze specjalnym wykończeniem łatwą do czyszczenia tapicerką foteli.

Wreszcie wersja „Trailhawk”, topowa wersja w gamie ze względu na swoje podstawowe cechy i duszę poszukiwacza przygód, dzięki czemu jest idealna nawet na najtrudniejsze trasy, podkreśla możliwości off-roadowe samochodu, jak również jego stylowy design. Od strony wizualnej wersja „Trailhawk” wyróżnia się przede wszystkim elementami podkreślającymi jej estetyczny wygląd i osiągi. Należą do nich czarny dach, czarne 17” felgi aluminiowe z diamentowym wykończeniem i oponami M+S, przyciemniane szyby, reflektory LED oraz naklejka na pokrywę silnika.

Jeep Compass MY 2024

Wnętrze wersji „Trailhawk” również charakteryzuje się doskonałym kunsztem wykonania oraz dbałością o szczegóły, zapewniając niezrównany komfort wszystkim, którzy wybiorą ten model. W celu dodatkowego zwiększenia wrażeń z jazdy, wersja „Trailhawk” oferuje skórzane przednie fotele, wentylowane i regulowane elektrycznie w 8 kierunkach, a także płytę ochronną skrzyni biegów, przedniego zawieszenia oraz skrzyni rozdzielczej, system Select-Terrain z trybem Rock (Skały) oraz innowacyjną podłogę bagażnika o regulowanej wysokości. Samochód został również wyposażony w alarm oraz przednie i tylne czujniki parkowania.

W spersonalizowaniu nowego Jeepa Compassa MY24 mają pomóc trzy różne pakiety, z których każdy spełnia określoną „misję”:

Pakiet Bezpieczeństwo został zaprojektowany w celu uatrakcyjnienia przygód zarówno w mieście, jak i w terenie, jednocześnie traktując bezpieczeństwo jako priorytet. Pakiet oferuje, m.in., funkcję monitorowania martwego pola, kamerę 360°, asystenta parkowania oraz światła powitalne w lusterkach.

Jeep Compass MY 2024

Pakiet Premium ma zapewnić przede wszystkim komfort i obejmuje nawigację, otwieraną ruchem stopy pokrywę bagażnika, informacje na temat ruchu drogowego, bezprzewodową ładowarkę i nowy system autonomicznej jazdy drugiego poziomu.

Pakiet Zima ma pomóc doświadczać tej zimnej pory roku w najlepszy możliwy sposób i oferuje podgrzewane przednie fotele i kierownicę, funkcję odmrażania przedniej szyby oraz wielosezonowe maty podłogowe. Dwupanelowy panoramiczny dach jest dostępny jako wyposażenie opcjonalne.

Dostępne opcje kolorystyczne nadwozia obejmują czerwony Colorado Red, biały Alpine White, niebieski Shade Blue, czarny Solid Black, szare Graphite Grey i Sting Grey (dostępne tylko w wersjach Overland i Trailhawk), natomiast w kwestii kolorystyki wnętrza, klienci mogą wybierać pomiędzy czernią i czernią połączoną ze stalową szarością z przeszyciami Diesel Grey (w wersji Altitude i Summit), przeszyciami w kolorze brązowym (w wersji Overland) i przeszyciami w kolorze czerwonym Ruby Red (w wersji Trailhawk).

Jeep Compass MY 2024

Elektryfikacja, która łączy osiągi ze zrównoważonym rozwojem środowiska

Nowy Jeep Compass MY24 jest dostępny z dwoma hybrydowymi układami napędowymi: e-Hybrid i Plug-in Hybrid 4xe. Napęd e-Hybrid w sposób automatyczny zarządza przełączaniem się układu napędowego pomiędzy napędem w pełni elektrycznym, hybrydowym i spalinowym, w zależności od stanu naładowania 48V akumulatora, warunków jazdy i innych parametrów monitorowanych w czasie rzeczywistym. Jeep e-Hybrid oferuje w pełni elektryczny napęd przy ruszaniu, przy niskich prędkościach i podczas manewrów parkingowych.

Rozwiązanie to zostało zaprojektowane z myślą o automatycznym ładowaniu 48V akumulatora: automatycznie odzyskuje on energię podczas hamowania lub zwalniania. Oznacza to brak konieczności doładowywania z zewnątrz, przy jednoczesnej możliwości z korzystania z napędu elektrycznego. Ten drugi wykorzystuje zarówno silniki elektryczne, jak i spalinowy, gdzie większy moment obrotowy generowany przez elektryczną jednostkę napędową oraz możliwość jego niezwykle precyzyjnej regulacji, zapewnia jeszcze większe możliwości napędu 4x4 w każdym terenie, w tym podczas wymagających przygód off-roadowych. Jednocześnie jest to idealny samochód do codziennej jazdy w mieście, ponieważ dzięki technologii hybrydowej plug-in, emisja CO2 jest niższa niż 50 g/km w trybie hybrydowym, a koszty eksploatacji są mniejsze.

Osiągnięto znaczący postęp technologiczny, w tym integrację usługi łączności TBM w modelach e-Hybrid. Funkcja ta zapewnia stałą łączność pojazdu i ułatwia kierowcy codzienne użytkowanie dzięki efektywnemu systemowi informacyjno-rozrywkowemu. Oprócz tego, autonomiczna jazda poziomu drugiego została udoskonalona i zapewnia teraz bezpieczeństwo Jeepa na wszystkich rodzajach dróg. Wprowadzenie innowacyjnych 18 i 19-calowych opon klasy A+ poprawiło właściwości jezdne pojazdu i zmniejszyło emisję CO2.

Jeep Compass MY 2024

Legendarne możliwości terenowe

Jeep® na nowo wynalazł napęd na cztery koła, łącząc tradycyjny układ 4x4 z silnikiem elektrycznym i tworząc system 4xe. Jego legendarne możliwości terenowe są teraz połączone z systemem hybrydowym typu plug-in oraz z systemem zarządzania trakcją Selec-Terrain zapewniającym sprawność w każdych warunkach pogodowych dzięki czterem trybom jazdy: Auto, Snow (Śnieg), Sand/Mud (Piach/Błoto) i Sport, które w standardzie są dostępne we wszystkich modelach 4xe, oraz trybowi Rock (Skały) dostępnemu tylko i wyłącznie w wersji wyposażenia Trailhawk.

Model ten umacnia swoją pozycję w czołówce gamy dzięki osłonom podwozia, oponom M+S, charakterystycznemu dla Jeepa tylnemu hakowi holowniczemu w kolorze czerwonym, kątom natarcia – 30,4 stopnia, rampowemu – 23,7 stopnia i zejścia – 33,3 stopnia, a także kontroli zjazdu ze wzniesienia i głębokości brodzenia do 483 mm oraz możliwości holowania do 1.250 kg.

Jeszcze bogatszy i prostszy zakres usług online

Nie trzeba już wybierać spośród różnych istniejących usług online. Oferta pakietów Connect ONE i Connect PLUS upraszcza wybór, a jednocześnie oferuje szeroką gamę usług online, które mają coraz większe znaczenie i koncentrują się bardziej na potrzebach środowiska. Ciekawe jest to, jak łatwo jest teraz analizować i poprawiać swoje nawyki związane z jazdą. Dzięki informacjom wyświetlanym w aplikacji Jeep, zmniejszenie wpływu na środowisko poprzez zmniejszenia zużycia paliwa i wydłużenie żywotności pojazdu jest dziecinnie proste. Klientom korzystającym z usług online Jeep oferuje liczne korzyści, takie jak: bezpieczeństwo, przyjemność z jazdy, komfort itp. Zapewniając kierowcom bezpośredni dostęp do serwisu w punkcie sprzedaży, umożliwiając im zaplanowanie serwisowania swojego pojazdu, marka Jeep upraszcza im życie. Z kolei pozwalając im śledzić status kolejnych przeglądów pojazdu, marka zwiększa ich spokój ducha.

Nowy Jeep Compass MY24 jest dostępny w Polsce w sugerowanej cenie katalogowej od 159.900 zł w wersji e-Hybrid oraz od 199.900 zł w wersji Plug-in Hybrid 4xe.

Źródło: Jeep