Jeep Wrangler Rubicon najlepszym rodzinnym SUVem do jazdy terenowej

Jeep Wrangler Rubicon najlepszym rodzinnym SUVem do jazdy terenowej24.01.2024
Jeep Wrangler Rubicon zwyciężył w kategorii "Najlepszy rodzinny SUV do jazdy terenowej" w konkursie What Car? Car of the Year Awards 2024.

Jeep Wrangler Rubicon został wysoko oceniony za niezwykłą zdolność do utrzymania reputacji marki w zakresie możliwości terenowej jazdy, znacznie wyprzedzając swoich rywali.

„Podczas gdy niektóre marki z czasem tracą swój charakter, Wrangler Rubicon pokazuje, że jazda terenowa cały czas leży u korzeni Jeepa” – powiedział Steve Huntingford, redaktor What Car? Magazine.

„W naszym najnowszym mega teście 4x4, Rubicon okazał się niemal nie do zatrzymania, pokonując z łatwością najtrudniejsze przeszkody, jakie mogliśmy znaleźć, i przewyższając wszystkich swoich rywali. To samochód terenowy, który naprawdę może dotrzeć praktycznie wszędzie”.

Jeden z najbardziej prestiżowych konkursów motoryzacyjnych w Wielkiej Brytanii organizowany jest właśnie przez magazyn What Car?, słynący z fachowych recenzji samochodów i wzorowego dziennikarstwa motoryzacyjnego. Przez cały rok eksperci What Car? testują setki samochodów, wybierając na koniec 12-miesięcznego okresu najlepsze pojazdy w poszczególnych kategoriach.

Wrangler Rubicon to ucieleśnienie prawdziwego off-roadowego DNA marki Jeep. Model reprezentuje dziedzictwo marki i oferuje najlepsze parametry pod względem zwinności, prześwitu, artykulacji zwieszenia, przyczepności i głębokości brodzenia. Wyjątkowe osiągi samochodu zapewnia turbodoładowany 2,0-litrowy rzędowy silnik czterocylindrowy, rozwijający moc 272 KM i moment obrotowy 400 Nm przy 3000 obr./min, wyposażony w funkcję Auto Start Stop i zestawiony z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów.

Wrangler oferuje nie tylko osiągi, jest bowiem przygotowany na każdą wyprawę dzięki zaawansowanym systemom wspomagania kierowcy (ADAS), przedniej szybie z materiału Gorilla Glass i kurtynom powietrznym. System informacyjno-rozrywkowy Uconnect zapewnia wygodną i przyjemną podróż bez względu na odległość.

Źródło: Jeep