Jest już nowy Jeep Compass!

Jest już nowy Jeep Compass!18.04.2007
Jeep Compass to pojazd o atrakcyjnej stylizacji za bardzo konkurencyjną cenę w stosunku do swej wielkości, osiągów i niskiego zużycia paliwa oraz pierwszy krok firmy Jeep w segmencie kompaktowych pojazdów SUV ...

Jeep Compass to pojazd o atrakcyjnej stylizacji za bardzo konkurencyjną cenę w stosunku do swej wielkości, osiągów i niskiego zużycia paliwa oraz pierwszy krok firmy Jeep w segmencie kompaktowych pojazdów SUV, zmierzający do przyciągnięcia nowych klientów.

Jest już nowy Jeep Compass! 1 Jeep Compass jest pierwszym samochodem tej marki, który w wersji napędzanej silnikiem wysokoprężnym zużywa poniżej siedmiu litrów paliwa na 100 km w cyklu mieszanym. Jest to także pierwszy Jeep o podstawowym napędzie na koła przednie i w pełni niezależnym zawieszeniu, zapewniającym wysoki komfort podróżowania i znakomite własności jezdne. Dzięki swej konkurencyjnej cenie staje się nowym pojazdem w gamie Jeep z napędem 4x4 i daje szansę na dalszy wzrost popularności tej marki.

"Jako kolejny etap naszego rozwoju, Jeep Compass to pojazd nowoczesny o niewielkim apetycie na paliwo i przystępny cenowo, kierowany do klienta młodego, który nie myślał dotąd o zakupie auta marki Jeep - powiedział Thomas Hausch, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu światowego w Chrysler Group. "Jest to nowy rodzaj samochodu dla innego, niż tradycyjny nabywca Jeepa i dzięki prestiżowi marki ma szanse skutecznej konkurencji w klasie kompaktowych SUV."

Jeep Compass wpisuje się w światową ekspansję firmy: od trzech modeli w roku 2005 do siedmiu w 2007, a więc najszerszej gamy pojazdów, oferowanej równocześnie w całej 65-letniej historii marki Jeep. Pod koniec 2007 roku na rynkach świata dostępne będą: Jeep Commander, Jeep Grand Cherokee, Jeep Cherokee (Liberty w Ameryce Północnej), nowy Jeep Wrangler i czterodrzwiowy Wrangler Unlimited oraz Jeep Compass, Jeep Patriot.

Jest już nowy Jeep Compass! 2 Na rynkach światowych Jeep Compass oferowany będzie z seryjnym napędem 4x4, w wersjach Sport i Limited, przystosowanych do ruchu prawo- i lewostronnego.

Jeep Compass zalicza się do najbezpieczniejszych konstrukcji w segmencie kompaktowych SUV. Wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa nowego Jeepa obejmuje m.in. czołowe poduszki powietrze kierowcy i pasażera, boczne poduszki kurtynowe i fotelowe, program stabilizacji toru jazdy ESP, system kontroli trakcji z użyciem hamulców BTCS, wspomaganie hamowania awaryjnego BAS, system zapobiegania wywróceniu się pojazdu ERM, układ przeciwblokujący hamulców ABS z wykrywaniem podłoża o ograniczonej przyczepności oraz system monitoringu ciśnienia w ogumieniu.

Źródło: DaimlerChrysler