Jeep świętuje wydarzenie 4x4 Day 2024

Jeep świętuje wydarzenie 4x4 Day 202404.04.2024
Tuscadero, głęboki i intensywny kolor magenty, to najnowszy limitowany kolor nadwozia oferowany po raz pierwszy w nowym Jeepie Wranglerze 2024, najbardziej terenowym i kultowym SUV-ie na świecie.

Z okazji wydarzenia 4x4 Day 2024, marka Jeep przywraca kolor Tuscadero. W odpowiedzi na duże zapotrzebowanie, powraca jako opcja dla kultowego nowego Jeepa Wranglera 2024, długo wyczekiwany kolor nadwozia – odważna, głęboka i intensywna magenta.

„Od 2021 roku, kiedy to po raz pierwszy zadebiutował kolor Tuscadero, zamówienia na niego złożyło około 30 000 klientów” – powiedział Bill Peffer, starszy wiceprezes i dyrektor marki Jeep w Ameryce Północnej. „Zawsze staramy się dostarczać to, czego chcą nasi klienci, więc cieszymy się, że z okazji wydarzenia 4x4 Day 2024 możemy w Jeepie Wranglerze przywrócić ten niezwykle popularny odcień lakieru, jakim jest Tuscadero”.

Tuscadero jest częścią bogatej gamy żywych, specjalnych, limitowanych kolorów nadwozia, do której zaliczają się też odcienie, takie jak Gobi, Gecko, Chief i Nacho, które nadają Jeepowi Wranglerowi i innym modelom marki Jeep indywidualnego charakteru i atrakcyjności. Jeep Wrangler 2024 jest teraz dostępny w dziewięciu przyciągających wzrok kolorach nadwozia, w tym Tuscadero, Anvil (nowość dla roku modelowego 2024), Earl, Firecracker Red, Granite Crystal, Silver Zynith, Hydro Blue, Bright White i Black.

Jeepa Wranglera 2024 w kolorze intensywnej purpury Tuscadero można już teraz zamawiać w następujących wersjach wyposażenia: Sahara, Rubicon w połączeniu z czarnym dachem Hard Top, dachem Hard Top w kolorze nadwozia, czarnym dachem Soft Top lub elektrycznym dachem The Sky One-Touch.

Jeep Wrangler 2024

Jeep Wrangler 2024

Kultowy Jeep Wrangler, najzdolniejszy i najbardziej rozpoznawalny SUV na świecie, zapewnia niezrównane możliwości terenowe i jest produkowany w oparciu o ponad osiemdziesięcioletnie doświadczenie w inżynierii 4x4. Nowością w roku modelowym 2024 jest odświeżony siedmioszczelinowy grill, nowy design kół i nowa, przystosowana do jazdy w terenie antena typu stealth, zintegrowana z przednią szybą i zastępująca poprzednią antenę ze stalowym masztem.

Wnętrze nowego Wranglera 2024 oferuje opcjonalne podgrzewane fotele przednie, regulowane elektrycznie w 12 kierunkach, system multimedialny Uconnect 5 z 12,3” ekranem dotykowym w standardowym wyposażeniu oraz kurtyny boczne dla pasażerów pierwszego i drugiego rzędu siedzeń również dostępne w standardzie. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, dodano nowe zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, system ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu (Lane Departure Warning), system wykrywania zmęczenia kierowcy (Drowsy Driver Detection) oraz system rozpoznawania znaków drogowych z inteligentnym ostrzeżeniem o prędkości.

Układ napędowy obejmuje napęd hybrydowy typu plug-in 4xe, który łączy 2,0-litrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem, dwa silniki elektryczne i pakiet akumulatorów wysokiego napięcia, zapewniający do 55 km zasięgu w trybie całkowicie elektrycznym. Wrangler nadal oferuje konstrukcję nadwozia zbudowanego na ramie, przednie i tylne zawieszenie pięciowahaczowe, wytrzymałe przednie i tylne osie oraz elektroniczną blokadę przedniej i tylnej osi.

Źródło: Jeep