Nowy Jeep Avenger 4xe z napędem na wszystkie koła

Nowy Jeep Avenger 4xe z napędem na wszystkie koła27.05.2024
Marka Jeep przedstawiła Avengera 4xe, który łączy charakterystyczny wygląd, kompaktowość i wszechstronność Avengera z możliwościami napędu na wszystkie koła marki Jeep.

Świętując swoją bogatą tradycję odkrywania i innowacyjnego designu, kultowa marka Jeep® przedstawia niezwykłego Jeepa Avengera 4xe. To najnowsze „dzieło”, powstałe na fali głośnych sukcesów odnoszonych przez Avengera od czasu jego premiery, stanowi kulminację niezwykle cenionej linii marki. Dzięki niesłabnącemu zaangażowaniu w zwiększanie osiągów i elektryfikację gamy, Jeep z dumą prezentuje gronu europejskich dziennikarzy Avengera 4xe, pokazując swoje niezrównane dziedzictwo jako światowego lidera w dziedzinie doskonałości SUV-ów, wnosząc do świata więcej zabawy, więcej wolności i więcej Avengera.

Jeep Avenger 2024

"Avenger odniósł jeden z największych sukcesów w historii Jeepa w Europie, gromadząc ponad 90 000 zamówień od klientów, z czego prawie 30% na wersje w pełni elektryczne. W ślad za tym sukcesem, Avenger 4xe będzie nowym punktem odniesienia w segmencie B-SUV, oferując ekskluzywny design, najwyższe osiągi i w pełni wyrażając dziedzictwo Jeepa pod względem napędu na wszystkie koła”. - powiedział Eric Laforge – dyrektor marki Jeep w regionie Rozszerzonej Europy

Pionierska innowacyjność ukierunkowana na klienta

Wprowadzenie Jeepa Avengera 4xe oznacza coś więcej, niż tylko rozszerzenie oferty marki – symbolizuje strategiczną odpowiedź na zmieniające się potrzeby klientów. Zakorzeniony w wartości, jaką stanowi skoncentrowanie się na kliencie, Jeep priorytetowo traktuje słuchanie i zaspokajanie potrzeb swoich klientów. Dzięki pedantycznej dbałości o szczegóły, Avenger 4xe płynnie łączy ponadczasowy urok designu marki Jeep z funkcjonalnością wykorzystującą najnowocześniejsze osiągnięcia technologiczne, zapewniając niezrównane wrażenia z jazdy.

Jeep Avenger 2024

Stworzony z myślą o zaspokojeniu potrzeb zróżnicowanego grona osób, Jeep Avenger 4xe odwołuje się do tych, którzy są miłośnikami jazdy „open air” oraz tych, którzy kochają i uprawiają sport, właścicieli samochodów 4x4, którzy nie chcą rezygnować z dodatkowego napędu i bezpieczeństwa gwarantowanego przez napęd na wszystkie koła, klientów poruszających się po mieście, którzy w ciągu tygodnia potrzebują kompaktowego samochodu do pracy, ale uwielbiają weekendowe wypady poza miasto, a także osób, które nie są fanami off-roadu, ale chcą wyróżniać się z tłumu.

Więcej zabawy

Niezrównane dziedzictwo legendarnych możliwości marki Jeep robi ogromny krok naprzód dzięki wprowadzeniu w Avengerze 4xe przełomowego układu napędowego, czym wyznacza nowe standardy pod względem radości z jazdy i lekkości designu.

Jeep Avenger 2024

Ten innowacyjny układ napędowy płynnie łączy zalety układu hybrydowego z najnowocześniejszą technologią AWD. Jego serce stanowi dynamiczny, 48-woltowy układ hybrydowy zestawiony z solidnym 1,2-litrowym silnikiem turbo o mocy 136 KM, wspomaganym przez dwa silniki elektryczne o mocy 21 kW każdy, umieszczone zarówno z przodu, jak i z tyłu pojazdu. W połączeniu z automatyczną 6-biegową dwusprzęgłową skrzynią biegów, z którą zintegrowany jest silnik elektryczny, możliwa jest jazda w trybie w pełni elektrycznym przy niskich prędkościach. Konfiguracja ta pozwala nie tylko zwiększyć osiągi, na które czekają entuzjaści Jeepa, ale także wynieść emocje na wyższy poziom dzięki funkcji E-Boost, dostępnej w trybie Sport.

Ukryte pod maską dodatkowe możliwości sprawiają, że 4xe zapewnia doskonałe osiągi: osiąga maksymalną moc 136 KM oraz prędkość 194 km/h (o 10 km/h więcej w porównaniu z modelem e-Hybrid), przyspieszając od 0 do 100 km/h w zaledwie 9,5 sekundy. Układ napędowy 4xe wyznacza nowy standard w gamie hybrydowych Avengerów, oferując najwyższą moc i moment obrotowy, o 36 KM i 25 Nm więcej niż w wersji e-Hybrid FWD. Przekłada się to na lepsze przyspieszenie i wyższą prędkość maksymalną, przy jednoczesnym utrzymaniu minimalnego wzrostu emisji CO2. Te solidne osiągi bez trudu łączą moc ze świadomością ekologiczną, a dzięki połączeniu napędu na wszystkie koła z technologią hybrydową umożliwiają zmniejszenie zużycia paliwa i emisji spalin.

Jeep Avenger 2024

Funkcje i osiągi układu napędowego wynoszą możliwości Avengera 4xe na nowy poziom. Pomimo że model z napędem na przednie koła był już bezkonkurencyjny w swojej klasie, udoskonalone zostały kąty terenowe, prześwit został zwiększony o 10 mm, a zdolność brodzenia została zwiększona do 400 mm. Oprócz tego, napęd na wszystkie koła jest łatwo dostępny. Jeep Avenger 4xe to harmonijne połączenie mocy, zwinności i wydajności, które przenoszą markę w nową erę motoryzacyjnej doskonałości i przyjemności.

Więcej wolności

Jako kwintesencja podstawowej wartości Jeepa jaką jest wolność, Avenger 4xe stanowi zwieńczenie nieustannego zaangażowania marki Jeep w zapewnianie klientom wolności wyboru. Oferując zróżnicowaną gamę i zapewniając, że każda podróż będzie idealnie skrojona na miarę, Jeep z niezwykłą pewnością siebie pozwala poszukiwaczom przygód poczuć dreszcze emocji związanych z odkrywaniem. Ponieważ Avenger 4xe – podobnie jak wszystkie inne Jeepy – daje swobodę dotarcia do miejsc, do których inni nie mogą dotrzeć.

Wyjątkowy układ napędowy zestawiony z reduktorem 22,7:1 umieszczonym na tylnej osi zapewnia niezwykły moment obrotowy na tylnych kołach wynoszący 1900 Nm, co gwarantuje niezrównaną przyczepność.

Jeep Avenger 2024

Jeep Avenger 4xe jest wyposażony w inteligentny system napędu na wszystkie koła, dzięki czemu napęd 4x4 jest zawsze dostępny wtedy, gdy potrzeba. Przy niskiej prędkości oraz na biegu wstecznym (do 30 km/h) napęd na cztery koła jest stały, z podziałem 50:50 na przód i tył. Przy średniej prędkości (od 30 do 90 km/h) napęd na tylną oś aktywuje się tylko na żądanie. Warto zauważyć, że nawet przy zerowym momencie obrotowym, tylny silnik elektryczny cały czas jest podłączony do tylnych kół w razie wystąpienia nagłej potrzeby aktywacji. Gdy włączony jest napęd na wszystkie koła, dystrybucja momentu obrotowego opiera się na rzeczywistym zapotrzebowaniu, z potencjalnym podziałem 50:50 na przód i tył. Przy dużej prędkości (powyżej 90 km/h) napęd na przód staje się stały, a tylny silnik elektryczny odłącza się od osi, aby zminimalizować zużycie paliwa.

Dostępny w Avengerze 4xe system zarządzania trakcją Selec-Terrain umożliwia kierowcy wybór odpowiedniego trybu dopasowanego do każdej sytuacji. Tryb Auto oferuje napęd na wszystkie koła tylko na żądanie i idealnie nadaje się do codziennej jazdy przy minimalnej emisji CO2; tryb Snow zapewnia ulepszoną kontrolę stabilności i inteligentny napęd na wszystkie koła, co pozwala bezpiecznie podróżować po zaśnieżonych drogach; tryb Sand&Mud jest odpowiedni na nierówne tereny o niskiej przyczepności i oferuje specjalnie skalibrowane sterowanie skrzynią biegów i kontrolę trakcji; i wreszcie tryb Sport maksymalizuje potężną moc i moment obrotowy dostarczany przez system 4xe, dodatkowo wzmocniony przez funkcję e-boost na tylnych kołach.

Jeep Avenger 2024

Wyjątkową cechą Avengera 4xe jest innowacyjne tylne zawieszenie typu Multilink, opracowane i zapoczątkowane przez Jeepa. Rozwiązanie to, zwykle spotykane w większych pojazdach, poprawia artykulację tylnej osi, zwiększając komfort jazdy po nierównych drogach.

Więcej Avengera

Jeep Avenger 4xe jest prawdziwym ucieleśnieniem kultowego ducha „Avengera”, łącząc ponadczasową tradycję ze zdolnością do innowacji, która przenika każdy aspekt pojazdu. Od charakterystycznego nadwozia po starannie wykonane wnętrze, Avenger 4xe oferując wyjątkowe, niepodobne do żadnych innych wrażenia z jazdy, jest dowodem nieustannego dążenia Jeepa do doskonałości. Przenosi on funkcjonalny design na wyższy poziom za sprawą specjalnie zaprojektowanych elementów zewnętrznych, które nie tylko wyróżniają się swoim wyglądem, ale także lepiej spełniają wymagania terenowe. Mowa tu o takich elementach, jak tylny hak holowniczy, standardowe relingi dachowe pozwalające zwiększyć ładowność przewożonego sprzętu, takiego jak kajaki czy sprzęt do raftingu, oraz siedzenia wykonane z dwukrotnie trwalszego materiału, który jest całkowicie wodoodporny. Ponadto w tapicerce siedzeń zastosowano rozwiązanie zapewniające łatwe utrzymanie w czystości, które chroni przed plamami i błotem.

Jeep Avenger 2024

Projektując Avengera 4xe Jeep postawił na ochronę pojazdu. Już na pierwszy rzut oka widać odświeżone elementy nadwozia, które od razu przyciągają uwagę. Są to przeprojektowane światła przeciwmgielne umieszczone nieco wyżej i bardziej na zewnątrz, co poprawia widoczność w nocy. Relingi dachowe i tylny hak holowniczy również zostały odpowiednio dobrane, aby dopasować się do surowego charakteru pojazdu.

Przedni i tylny zderzak są wykonane z materiału wytłaczanego w kolorze z wykończeniem chroniącym przed zarysowaniami, a z przodu nowy zderzak zapewnia zwiększony poziom bezpieczeństwa i trwałość w skalistym terenie, a także posiada wyższe i bardziej widoczne panele ochronne, chroniące przed uszkodzeniem podczas jazdy w terenie. Ponadto istotne elementy, takie jak przedni grill i radar, są chronione przez solidne zderzaki zapewniające wytrzymałość i trwałość w trudnych warunkach. Jeep Avenger 4xe oferuje również jako opcję nową naklejkę na maskę, zaprojektowaną tak, by była tak funkcjonalna, jak od zawsze jest marka Jeep. I faktycznie, naklejka jest wykonana z matowego materiału, aby zapobiec nieprzyjemnemu oślepianiu przez słońce podczas jazdy.

Jeep Avenger 2024

Po wejściu do środka, Avenger 4xe nadal imponuje szeregiem innowacyjnych funkcji zaprojektowanych w celu podniesienia komfortu i wygody. Kabina wita pasażerów nowymi fotelami wykonanymi z niekonwencjonalnych, całkowicie zmywalnych i trwałych materiałów, które są dwukrotnie bardziej wytrzymałe niż te konwencjonalne, a zatem są idealne dla poszukiwaczy przygód, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Standardowe opony M+S zapewniają niezawodną przyczepność w różnych warunkach pogodowych, a dostępne jako opcja opony All Terrain 3PMSF zapewniają lepszą przyczepność w trudnym terenie. Obręcze kół będą również czarne, aby zapewnić estetyczną jakość przez długi czas, niezależnie od warunków terenowych i okoliczności jazdy, w których są używane.

Te innowacyjne ulepszenia nie tylko podnoszą estetykę Avengera 4xe, ale także zwiększają jego i tak już imponujące możliwości. Dzięki ulepszonym kątom terenowym: 22-stopniowemu kątowi natarcia, 21- stopniowemu kątowi rampowemu i 35-stopniowemu kątowi zejścia, a także zwiększonemu prześwitowi wynoszącemu 210 mm, Avenger 4xe na nowo wyznacza granice przygody. Co więcej, dzięki zwiększonej do 400 mm głębokości brodzenia, Avenger 4xe pozwala kierowcom pewnie pokonywać nawet najtrudniejsze tereny.

Zamówienia na Jeepa Avenger 4xe mają zostać otwarte w czwartym kwartale 2024 roku.

Źródło: Jeep