Nie tylko do miasta - promocyjne video Jeepa!

 Nie tylko do miasta - promocyjne video Jeepa!26.02.2007
Dziś przedstawiamy Państwu oficjalne video promocyjne nowego Jeepa Compassa, który już niedługo pojawi się na europejskich drogach i... bezdrożach. Oparty na samochodzie koncepcyjnym o tej samej nazwie, ...

...zaprezentowanym na Salonie Samochodowym IAA 2005 we Frankfurcie – Jeep Compass 2007 jest pojazdem nowej konstrukcji, stanowiącym kombinację funkcjonalności SUV-a z osiągami, własnościami jezdnymi, oszczędnym zużyciem paliwa i ceną samochodu osobowego klasy kompaktowej.

"Jest to oferta kierowana do klientów, którzy nie myśleli dotąd o zakupie pojazdu marki Jeep. Nowy Compass to pewność jazdy z napędem 4x4, uznana marka oraz inspiracja do przeżyć i przygody, jakiej próżno szukać gdzie indziej," mówi Perer Lambert, dyrektor Chrysler Group UK.

W samochodzie nie zabrakło charakterystycznej, siedmiodzielnej kraty chłodnicy, okrągłych reflektorów i trapezoidalnych nadkoli. Kilka nowych akcentów różni go jednak od tradycyjnej, markowej stylizacji. Ostro pochylona szyba przednia, ekspresyjny zarys maski silnika i głęboki pas przedni nadają sylwetce współczesności i pewnej agresywności.

Użytkownicy samochodu Jeep Compass mogą liczyć na niezawodne działanie układu napędowego 4x4. Aktywny system napędu 4x4 zalecany jest do użytku codziennego, m.in. jazdy po śniegu i w czasie opadów deszczu. Tryb "Lock" (blokady) przewidziany jest na wypadek napotkania głębszego śniegu lub piasku oraz innych nawierzchni o niskiej przyczepności.

Jeep Compass pojawi się brytyjskich salonach sprzedaży w maju 2007 roku i będzie dostępny z wysokoprężnym, turbodoładowanym silnikiem 2.0 z sześciobiegową przekładnią lub z jednostką benzynową o pojemności 2.4-litra z pięciobiegową skrzynią manualną bądź z automatyczną przekładnią CVT.

Tutaj znajdą Państwo promocyjne video modelu Compass.

Źródło: The Fire House, informacja Moto Target