Jeep Compass w ubranku od Brabusa

Jeep Compass w ubranku od Brabusa13.07.2007
Startech, dział Brabusa zajmujący się tuningiem aut koncernu Chryslera zaprezentował dziś pakiet zmian do Jeepa Compass. Model Compass pomyślany został jako auto miejskie z napędem na cztery koła umożliwiającym jazdę w lekkim terenie ...

Startech pozbawił tego kompaktowego Jeepa zdolności terenowych na rzecz prezencji. Wnęki kół szczelnie wypełniają 18-calowe obręcze kół. Za dopłatą możemy założyć nawet 20-calowe koła z oponami o absurdalnie niskim profilu 245/35 R 20.

Jeep Compass w ubranku od Brabusa 1 W wysokoprężnym silniku 2.0 CRD zamontowano "power-box", czyli kostkę zmieniającą oprogramowanie jednostki sterującej. Dzięki temu moc wzrosła ze 140 do 180 KM, a maksymalny moment obrotowy do 360 Nm. Montaż tej magicznej kostki nie powoduje utraty gwarancji na auto i trwa zaledwie pół godziny.

Pozostałe elementy pakietu optycznego to dwie owalne końcówki układu wydechowego, listwy progowe oraz nakładka na tylny zderzak. Możliwe jest zamówienie specjalnych wlotów powietrza umieszczonych w przednim zderzaku, w kolorze kontrastującym z lakierem nadwozia. Startech przygotował również komplet sportowych sprężyn, obniżających Jeepa o 30 mm. Nie liczący się z kosztami mogą zażyczyć sobie skórzanych obić daszku nad wskaźnikami i boczków na drzwiach z wytłoczonym symbolem kompasu.

Źródło: Brabus, informacja Moto Target