Poborowy Wrangler wystąp!

Poborowy Wrangler wystąp!19.09.2007
Nowy Wrangler J8 zamierza ponownie zrobić karierę w wojsku. Specjalnie zmodyfikowana wersja 5-drzwiowego modelu Unlimited będzie służyła jako pojazd do użytku wojskowego. Rama samochodu została specjalnie wzmocniona, ...

...dzięki czemu samochód jeszcze lepiej poradzi sobie w ciężkim terenie, przez który przewiezie nawet 1339 kilogramów ładunku. Wszystkie osie, hamulce i zawieszenie również zostały poddane kuracji wzmacniającej, co powinno zapewnić im większą wytrzymałość i niezawodność w niesprzyjających warunkach eksploatacji.

Poborowy Wrangler wystąp! 1 Źródłem mocy jest 158-konny, 4-cylindrowy silnik Diesla o pojemności 2.8-litra, który współpracuje z 5-biegową przekładnią automatyczną. Specjalnie skonstruowany układ dolotowy oraz unosząca się nad maską silnika "rurka" pozwalają "nurkować" w wodzie o głębokości dochodzącej do 762mm.

Model J8 dostępny będzie w wersji dwudrzwiowej z powiększoną przestrzenią ładunkową oraz w wersji pięciodrzwiowej z kierownicą po lewej lub po prawej stronie.

Mimo, że Jeep nie jest przeznaczony do walki na pierwszej linii, jego wytrzymała konstrukcja pozwala na zrzucenie go z helikoptera. W tym przypadku, przydatne okażą się uchwyty do mocowania lin.

Źródło: Jeep, fot. Jeep, informacja Moto Target