Relacja z rajdu Jeep Jamboree 2007

 Relacja z rajdu Jeep Jamboree 200725.10.2007
Piękne i dzikie krajobrazy Bieszczad, kilkaset hektarów prywatnych gruntów na których wyznaczono trasy przejazdu i pięć Jeepów Wrangler. Tak w dziennikarskim skrócie wyglądała kolejna już edycja rajdu...

...Jeep Jamboree 2007 przygotowanego przez łódzkiego dilera tej marki, firmę Autotraper i przedstawicielstwo koncernu Chrysler w Polsce.

 Relacja z rajdu Jeep Jamboree 2007 1 Do dyspozycji zaproszonych dziennikarzy oddano pięć egzemplarzy modeli Jeep Wrangler, w tym dwie przedłużone wersje Unlimited Rubicon. Trasa obfitująca w strome zjazdy i podjazdy, błotne koleiny i liczne przeprawy przez rzekę San, pozwoliły na własnej skórze odczuć niesamowitą frajdę towarzyszącą ekstremalnej jeździe w terenie wszystkim uczestnikom rajdu.

W wyławianiu zatopionych po osie w zwałach błota Jeepów, ofiarnie pomagali doświadczeni instruktorzy oraz profesjonalne wyciągarki zamontowane w autach. Po raz kolejny potwierdziły się złote zasady off-roadu, mówiące o solidarnej współpracy i bezwzględnej konieczności wyposażenia samochodu terenowego w specjalne ogumienie.

 Relacja z rajdu Jeep Jamboree 2007 2 Podczas rajdu zaprezentowano również odświeżone modele Jeepa Commander i Grand Cherokee 2008. Wśród zmian, które pojawiły się w modelach MY 2008, znalazły się między innymi: lampy ksenonowe, system nawigacji satelitarnej z dotykowym ekranem, nowe wzory obręczy kół, kamera pomagająca w cofaniu, nowe lusterka i zmienione zderzaki (w modelu Grand Cherokee). Ceny zostaną opublikowane wkrótce.

Samochodami z rocznika 2008 dysponuje już kilku dilerów w Polsce.

Źródło: Moto Target, foto: Piotr Migas, Moto Target