Premiera DUNE Project na targach w Essen

Premiera DUNE Project na targach w Essen03.12.2007
Kolejny pustynny pocisk nosi nazwę delta4x4 DUNE PROJECT i jest oparty na modelu Jeep Grand Cherokee. Bawarski specjalista delta4x4 zwiększył moc tego zaskakującego SUVa z 425 KM do 499 KM.

Premiera DUNE Project na targach w Essen 1Ta wyczynowa terenówka osiąga prędkość 100 km/h w mniej niż 5 sekund. Harmonijna współpraca pomiędzy specjalnie ustawioną jednostką kontrolną silnika a sportowym układem wydechowym umożliwia maksymalizację mocy. Końcówki rur wydechowych ze stali nierdzewnej dopełniają unikalnego wyglądu nadwozia.

DUNE PROJECT otrzymał nowy spojler, zestaw podwyższający nadwozie o 100 mm i robione na zamówienie felgi z lekkich stopów Elements IV oraz opony Continental Cross Contact o wymiarach 305/40 R23. Na wypadek kłopotów w trudnym terenie w przedni spojler wbudowano wciągarkę marki Warn.

Premiera DUNE Project na targach w Essen 2 Delta4x4 zaprezentowała także świetny system oświetleniowy dla swojej pustynnej wyścigówki. Na dachowym relingu wykonanym ze stali nierdzewnej i przedłużeniu błotnika zamontowano filigranowe światła PIAA, gwarantujące świetną widoczność w czasie nocnych wycieczek po pustyni, czy innych odludnych miejscach.

DUNE PROJECT pokryto specjalnie lakierowaną folią w kolorze kasztanowym z matowym wykończeniem, która jest odporna na ekstremalne warunki jazdy.

Źródło: delta4x4