Jeep Grand Wagoneer powraca

Jeep Grand Wagoneer powraca13.01.2011
Jeep budując swojego nowego, dużego SUV-a zamierza odwołać się do historii modelu Grand Wagoneer. Jeep przymierza się do wypuszczenia na rynek nowego, dużego, 7-miejscowego SUV-a, który ma trafić do salonów na początku 2013 r.

Taką obietnicę złożył na targach w Detroit Sergio Marchionne, aktualny prezes Fiata i Chryslera. Samochód powstanie na tej samej platformie, co Grand Cherokee czy Dodge Durango. Pod maskę trafi silnik V6 Pentastar; wspomina się również o odmianie HEMI z silnikiem V8.

Jeep Grand Wagoneer powraca 1 Wagoneer to jeden z kamieni milowych w historii Jeepa. Samochód wszedł na rynek na początku lat 60-tych i był produkowany w licznych odmianach, aż do początku 1991 r. Wagoneer uznawany jest za protoplastę wszystkich luksusowych SUV-ów. W czasach, gdy terenówki oferowały spartańskie wyposażenie, luksusowy Jeep rozpieszczał wspomaganiem kierownicy, klimatyzacją i automatyczną skrzynią biegów. Ostatnie egzemplarze trafiły do majętnych klientów w 1991 roku, a krótka, kompaktowa wersja była produkowana do 1993 r. Współczesna odmiana tego modelu będzie nie tylko największym, ale również najbardziej luksusowym i co za tym idzie, najdroższym Jeepem w ofercie.

Źródło: foto: Jeep, informacja: Moto Target