Jeep przedstawi swoją ofertę we Frankfurcie

Jeep przedstawi swoją ofertę we Frankfurcie31.08.2011
Jeep wkracza na salony z dużym impetem. Jak najbardziej znana marka produkująca samochody terenowe zaprezentuje się podczas Frankfurt Motor Show 2011. Podczas najbliższego salonu samochodowego we Frankfurcie,...

...Jeep zaprezentuje nową generacje Grand Cherokee SRT8, zupełnie nowego Wranglera i Wranglera Unlimited, specjalną edycję Wranglera Arctic oraz koncepcyjnego Cherokee.

Jeep przedstawi swoją ofertę we Frankfurcie 1 Nowy Jeep Grand Cherokee SRT8 łączy ze sobą terenową sprawność oraz wysoką wydajność w zwykłych warunkach drogowych. W samochodzie zastosowano zupełnie nowy silnik HEMI V-8 o pojemności 6,4 litra, który dysponuje mocą rzędu 470 KM przy maksymalnym momencie obrotowym 630 Nm. Cherokee SRT8 jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 4,8 sekundy, a 255 km/h to prędkość maksymalna jaką jest w stanie uzyskać ten pojazd. W samochodzie zastosowano nowe technologie, między innymi system Selec-Track, dzięki któremu pojazd jest bardziej stabilny na nierównościach. Ograniczono także zużycie paliwa.

Jeep zaprezentuje również zupełnie nowego Wranglera i Wranglera Unlimited z silnikiem benzynowym V-6 Pentastar o pojemności 3,6 litra. Jednostka napędowa zapewnia moc równą 284 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 347 Nm. Samochód ma w swojej ofercie pięciostopniową automatyczną skrzynię biegów lub sześciostopniową manualną skrzynię biegów.

Jeep przedstawi swoją ofertę we Frankfurcie 2 Jeep Wrangler Arctic jest samochodem na naprawdę ciężkie warunki. Pojazd został tak przygotowany, aby pokonać każdy możliwy trudny teren jaki stanie na drodze kierowcy. Samochód korzysta z takiego samego silnika jak Wrangler i Wrangler Unlimited, jednak posiada nieco zmodyfikowany napęd i parę innych elementów poprawiających jego możliwości w terenie. Ta wersja Jeepa charakteryzuje się także specjalnym malowaniem, ekskluzywnym znaczkiem Arctic oraz naklejkami z postacią Yeti, legendarnego stworzenia, które według tradycji ludowej żyje w zimnych górach dalekiej północy.

Ostatnim smaczkiem przygotowanym przez Jeepa jest Grand Cherokee Concept. Bardziej niż o całość samochodu, chodzi tu o jego wnętrze. Charakteryzuje się ono niebeiskimi skórzanymi fotelami, wykonanymi z najwyższej jakości materiału. Każdy element wnętrza został odpowiednio i przemyślanie dodany, dzięki czemu całość tworzy niepowtarzalny styl, będący wisienką na torcie we flagowym modelu Jeepa.

Źródło: Jeep, informacja: MotoTarget