Jeep Wagoneer powraca

Jeep Wagoneer powraca05.10.2011
W 2014 roku firma Jeep zamierza wprowadzić na rynek 4 nowe modele. Wśród nich pojawi się następca słynnego Wagoneera. Na konferencji dla inwestorów Fiat pokazał plany rozwoju marki Jeep. W 2014 r. gama istniejących już modeli zostanie odświeżona.

Tak stanie się m.in. z Cherokee. Compas i Patriot znikną z rynku, a w ich miejsce pojawi się nowy model, którego nazwa nie jest jeszcze znana. Ponadto Jeep wprowadzi małego SUVa, który będzie otwierał firmowy cennik.

W 2014 r. Jeep zamierza również wskrzesić Grand Wagoneera, który znikną z oferty w roku 1993, po 30 latach produkcji. Wagoneer zastąpi Commandera, tak więc można spodziewać się, iż będzie oferował 7 miejsc i bogate wyposażenie wnętrza. Techniczne auto będzie spokrewnione z Dodgem Durango, a to oznacza, iż pod jego maską znajdzie się m.in. jednostka V6 Pentastar i ponad 360-konne V8 HEMI o pojemności 5,7 l. Wprowadzenie nowych pojazdów ma oczywiście wpłynąć na zwiększenie sprzedaży. Jeep szacuje, iż w 2014 roku firma będzie sprzedawała ok. 850 tys. samochodów rocznie.

Źródło: Moto Target