Jeep® Compass w wersji przedprodukcyjnej

Jeep® Compass w wersji przedprodukcyjnej05.03.2012
Tegoroczny salon samochodowy w Genewie będzie miejscem europejskiego debiutu nowej koncepcji przedprodukcyjnej kompaktowego SUVa Jeep Compass o intrygującym wyglądzie nadwozia w stylu 'Black Look'.

Jest to w istocie rodzaj studium projektowego, które „zwykłego" Compassa wzbogaca o szereg atrakcyjnych akcentów stylizacji w fortepianowej czerni, nadających mu bardziej wyrazistego wyglądu i osobowości. Markowa siedmioszczelinowa atrapa chłodnicy jest w całości czarna, podobnie jak oprawa reflektorów i lamp przeciwmgielnych. Czarne są również relingi dachowe i stopnie progowe. Agresywności wyglądu dodają lakierowane w błyszczącej czerni, 18-calowe aluminiowe obręcze kół.

Jeep® Compass w wersji przedprodukcyjnej 1 Poczucie ekskluzywności wnętrza tworzą pokrycia siedzeń z miękkiej skóry, a elegancji wystroju kabiny dopełniają metalizowane nakładki progów przednich i tylnych.

Przedprodukcyjny wariant Jeepa Compassa w konfiguracji z napędem 4WD napędzany jest 2,2-litrowym turbodieslem o mocy 163 KM i momencie obrotowym 320 Nm. O znakomitą trakcję w każdych warunkach pogodowych dba w nowym Compassie aktywny system napędu 4WD Freedom Drive I® typu „full-time" z trybem blokady ('Lock Mode'), zwiększającym pewność i bezpieczeństwo jazdy w trudniejszych warunkach pogodowych i drogowych bez względu na porę roku, w tym także na podłożach mokrych i ośnieżonych o zmniejszonej przyczepności.

Pokładowe wyposażenie komfortowe i funkcjonalne obejmuje system multimedialny UConnect® z nawigacją, 6,5-calowym ekranem dotykowym, dyskiem twardym o pojemności 30 GB i portami USB/AUX, odtwarzacz DVD, aktywowany głosowo system komunikacji bezprzewodowej Bluetooth Uconnect Phone z interfejsem UCI oraz 9-głośnikowy system nagłośnienia Boston Acoustic klasy Premium.

Jeep Compass to kompaktowy flagowiec marki Jeep, który łączy funkcjonalność pojazdu typu SUV z dynamiką, pewnością prowadzenia oraz niskim zużyciem paliwa samochodu osobowego z segmentu C. Zasadnicza modernizacja w 2011 roku przyniosła restyling nadwozia, podwyższony standard wystroju wnętrza oraz wzrost komfortu jazdy i prowadzenia. Pojawił się nowy turbodiesel o pojemności 2,2 litra oraz wersja 2WD z napędem na przednie koła ─ obok renomowanego napędu 4WD Freedom Drive I® sprawdzającego się doskonale w każdych warunkach.

Jeep® Compass w wersji przedprodukcyjnej 2 Jeep Compass dostępny jest w dwóch wariantach wyposażenia: Sport i Limited, napędzanych 2,2-litrowym silnikiem Diesla o mocy 163 KM i momencie obrotowym 320 Nm w wersji 4WD. Dla wersji z napędem na przednie koła 2WD dostępny jest 2,0-litrowy silnik benzynowy.

Jeep Compass wyposażony jest w bogaty zestaw elementów bezpieczeństwa czynnego i biernego, do których należą m.in. zaawansowane wielostopniowe przednie poduszki powietrzne, boczne poduszki kurtynowe dla obu rzędów siedzeń oraz systemy: elektronicznej stabilizacji toru jazdy (ESP) ze wspomaganiem hamowania awaryjnego BAS, kontroli trakcji ASTC, zapobiegania wywróceniu się pojazdu (ERM), przeciwblokowania hamulców ABS z kalibracją terenową oraz wspomagający ruszanie na wzniesieniu Hill Start Assist.

Źródło: Jeep