Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »
eeeee
brak opinii

Range Rover Velar

Land Rover Range Rover Velar

Range Rover Velar SUV klasy średniej segmentu D produkowany przez brytyjską markę Land Rover od 2017 roku. Zbudowany na lekkiej platformie D7a (Jaguar Land Rover) Velar, dzieli liczne komponenty m.in z Jaguarem F-Pace.

Model jest czwartym z kolei z linii Range Roverów, ale nazwa Velar (Vee Eight LAnd Rover) pojawiała się już w historii marki pod koniec lat 60. w odniesieniu do przedprodukcyjnych egzemplarzy Range Rovera pierwszej generacji czyli dwudziestu sześciu inżynieryjnych pojazdów rozwojowych zbudowanych w latach 1969-1970.

Range Rover Velar L560 (2017-)

Range Rover Velar oficjalnie został zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego w Genewie w marcu 2017 roku i jeszcze tego samego roku trafił do sprzedaży. Velar pozycjonowany jest pomiędzy Range Roverem Evoque a Range Roverem Sport i wprowadził do brytyjskiej marki nowy język projektowania charakteryzujący się płynniejszymi liniami nadwozia, które podkreślają jego bardziej sportowy charakter.

Gama silników Range Rovera Velar jest podobna do innych modeli powstałych na tej samej platformie, poczynając od rzędowych czterocylindrowych silników benzynowych i wysokoprężnych z rodziny Ingenium, przez jednostki sześciocylindrowe w układzie V6, aż po potężne 5 litrowe V8 znane z Jaguara F-Pace SVR, które napędza Velara w wersji SVAutobiography Dynamic Edition dostępnej od lutego 2019 roku. Wszystkie odmiany silnikowe wyposażone były w 8-stopniową automatyczną skrzynię biegów ZF w wersji odpowiedniej do zastosowanej jednostki napędowej.

Wiosną 2018 roku Land Rover zmodernizował gamę silników, aby w przyszłości silniki Velara spełniały normę Euro 6d TEMP, a od września 2020 roku dostępna jest również wersja hybrydowa typu plug-in czyli Range Rover Velar P400e PHEV.

Ceny nowych modeli

Ostatnie 1 wiadomości związane z Land Rover Range Rover Velar:

Nowy Range Rover Velar - wyrafinowana elegancja i detale

Range-Rover-Velar-2023Nowy Range Rover Velar to ekspresja nowoczesnego luksusu nasączonego charakterystycznym dla Range Rovera wyrafinowaniem, najnowszymi technologiami oraz minimalistycznym stylem. ...

czytaj dalej