Światowy debiut nowego Lexusa LS 500 F SPORT w Nowym Jorku

Światowy debiut nowego Lexusa LS 500 F SPORT w Nowym Jorku05.04.2017
Światowy debiut nowego Lexusa LS 500 F SPORT będzie miał swoją globalną premierę w Nowym Jorku przed zbliżającymi się targami New York International Auto Show 2017.

Nowy Lexus LS F SPORT to kolejny wariant flagowego coupe Lexusa po LS 500 zaprezentowanym w Detroit i LS 500h debiutującym w Genewie.

Nowy LS F SPORT jest oparty na przedłużonej wersji nowej platformy zaprojektowanej w globalnej architekturze pojazdów luksusowych GA-L. Jest to najsztywniejsza platforma opracowana do tej pory przez Lexusa. Zapewnia lepsze prowadzenie, większy komfort jazdy i ciszę w kabinie. Model F SPORT, wykorzystując wyjątkową dynamikę i zwinność, którą samochód zawdzięcza nowej platformie, będzie oferował najbardziej ekscytujące wrażenia z jazdy w gamie modelowej LS. F SPORT będzie dostępny w wersjach LS 500 i LS 500h.

Lexus LS 500 F SPORT

Lexus LS 500 F SPORT 2018 będzie prezentowany od 12 kwietnia 2017 roku na stoisku Lexusa w Javits Convention Center, przed Salonem Samochodowym w Nowym Jorku, rozpoczynającym się 14 kwietnia.

Lexus F SPORT to samochody w specjalnych, sportowych wersjach, projektowane przez ten sam zespół, który dostrajał supersamochód LFA z silnikiem V10. Litera „F” w nazwie F SPORT nawiązuje do toru Fuji Speedway — miejsca narodzin i prób sportowych samochodów marki.

Źródło: Toyota Motor Poland