Pierwsze oficjalne zdjęcie i wideo Lexusa UX

Pierwsze oficjalne zdjęcie i wideo Lexusa UX04.03.2018
Lexus opublikował pierwsze oficjalne zdjęcie oraz wideo długo wyczekiwanego Lexusa UX, kompaktowego miejskiego crossovera klasy premium. Światowa premiera modelu odbędzie się na targach motoryzacyjnych w Genewie 6 marca.

Pierwsze obrazy prezentują efektowną stylistykę UX inspirowaną pojazdami klasy SUV, nadającą zwartemu nadwoziu mocne i odważne linie. Charakter crossovera podkreślają muskularne błotniki i boki z wysoko położoną dolną linią okien. Samochód został zbudowany na zupełnie nowej platformie, zapewniającej wyjątkową sztywność nadwozia i niskie położenie środka masy, co wpływa na doskonałe własności jezdne i zwinność typową dla hatchbacka.

Wnętrze kabiny obejmuje ergonomicznie zorganizowane miejsce kierowcy i przestronną przestrzeń dla pasażerów. Odważny design, doskonała jakość wykonania i nowatorskie technologie czynią z UX bardzo atrakcyjny model w dynamicznie rozwijającym się segmencie, zachęcający klientów do wejścia w świat samochodów luksusowych.

Lexus UX

Konferencja prasowa Lexusa, na której wystąpią Pascal Ruch, nowy szef Lexus Europe, oraz Chika Kako, główny inżynier UX, odbędzie się 6 marca o godzinie 10 na stoisku Lexusa w hali 4 Palexpo.

Konferencja będzie transmitowana na żywo pod adresem https://livestream.com/LexusInternational/geneva2018

Źródło: Lexus