Nowy crossover Lexus UX w przedsprzedaży

Nowy crossover Lexus UX w przedsprzedaży19.09.2018
Od 1 października Lexus rozpoczyna oficjalną przedsprzedaż fantastycznego kompaktowego crossovera Lexus UX. Ceny modelu w specjalnej ofercie przedsprzedażowej rozpoczynają się od 139 900 zł.

Dla pierwszych klientów przygotowano atrakcyjne oferty na wszystkie wersje wyposażenia oraz pakiety. Przedsprzedaży będą towarzyszyć przedpremierowe pokazy w każdym polskim salonie marki, a oficjalna sprzedaż tego przełomowego modelu ruszy w marcu 2019 r.

Po zakończeniu przedsprzedaży ceny hybrydowego Lexusa UX 250h będą rozpoczynały się od 162 000 PLN, a za dopłatą będzie można nabyć wersję z inteligentnym napędem na 4 koła E-FOUR, a ceny Lexusa UX 200 z 2-litrowym, 4-cylindrowym silnikiem benzynowym z napędem na przednią oś będą rozpoczynały się od 153 000 PLN.

Nowy crossover Lexus UX
Nowy crossover Lexus UX

Ultranowoczesny napęd hybrydowy

Innowacyjny crossover Lexus UX, pierwszy model marki oparty na nowej globalnej platformie GA-C, będzie dostępny w dwóch nowoczesnych wersjach napędowych – hybrydowej UX 250h i napędzanej silnikiem benzynowym UX 200. Lexusa UX 250h wyposażono w lekki i kompaktowy układ hybrydowy najnowszej, 4. generacji, z 2-litrowym silnikiem benzynowym, którego łączna moc wynosi 180 KM i który współpracuje z bezstopniową przekładnią CVT. Hybrydowy crossover jest dostępny w odmianie z napędem na przednią oś, a także w wersji z inteligentnym napędem na 4 koła E-FOUR.

Wyjątkowa sprawność cieplna silnika benzynowego

Lexusa UX 200 wyposażono w 2-litrowy, 4-cylindrowy silnik benzynowy, charakteryzujący się niezwykle wysoką sprawnością cieplną, wynoszącą 40%. Już w standardzie jednostka współpracuje z automatyczną, innowacyjną przekładnią Lexusa Direct Shift-CVT, która zapewnia wyjątkowo płynne przyśpieszanie typowe dla bezstopniowej skrzyni biegów, a także poczucie bezpośredniego sterowania dzięki dodatkowej przekładni zębatej.

Nowy crossover Lexus UX
Nowy crossover Lexus UX

Bogate wyposażenie w standardzie

Już w standardowym wyposażeniu przełomowego crossovera Lexus UX znalazł się pełny pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System+ 2. W jego skład wchodzą takie układy jak Pre-Collision System, zmniejszający ryzyko kolizji, zdolny do wykrywania pieszych i rowerzystów, Lane Tracing Assist, zapobiegający opuszczeniu pasa ruchu i Adaptive Cruise Control – aktywny tempomat znany z modeli LS i LC. Niezwykle bogate wyposażenie standardowe obejmuje również światła LED, automatyczną dwustrefową klimatyzację i kamerę cofania.

Produkcja kompaktowego, miejskiego crossovera rozpocznie się w styczniu 2019 roku. Przełomowy Lexus UX będzie powstawał w Japonii, a jego pierwsze egzemplarze trafią do polskich salonów w marcu.

Źródło: Lexus