Nowy Lexus ES jednym z najbezpieczniejszych aut w historii testów Euro NCAP

Nowy Lexus ES jednym z najbezpieczniejszych aut w historii testów Euro NCAP25.10.2018
Nowy Lexus ES uzyskał rewelacyjny ogólny wynik 86.25 - jest to jeden z najwyższych wyników wśród wszystkich samochodów testowanych według nowych, bardziej restrykcyjnych zasad

Nowy Lexus ES siódmej generacji zdobył maksymalną ocenę 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP. Model uzyskał rewelacyjny ogólny wynik 86.25 – jest to jeden z najwyższych wyników wśród wszystkich samochodów testowanych według nowych, bardziej restrykcyjnych zasad, które uwzględniają skuteczność systemów zapobiegających zderzeniom z rowerzystami.

Nowy Lexus ES jest wyposażony w najnowszą wersję pakietu systemów bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System + (LSS+). Wyróżnia się także wyjątkowym poziomem bezpieczeństwa biernego, które wynika z zastosowania supersztywnej platformy GA-K w technologii TNGA oraz standardowego wyposażenia w 10 poduszek powietrznych.

Lexus ES
Lexus ES

Najnowsza wersja Lexus Safety System + udostępnia nowe możliwości i obejmuje nowe sytuacje, w których może zapewnić ochronę kierowcy i pasażerom. Pakiet jeszcze skuteczniej pomaga zapobiegać wypadkom dzięki funkcji wykrywania rowerzystów, działającej w świetle dziennym, a także wykrywania pieszych w nocy – funkcje te zwiększają możliwości systemu ochrony przedzderzeniowej (PCS). Nowy LSS+ zawiera także system Lexus CoDrive, który realizuje częściowo zautomatyzowane prowadzenie samochodu, odpowiadające definicji SAE International level 2. Wzbogaca on podstawowe funkcje adaptacyjnego tempomatu (Dynamic Radar Cruise Control) o funkcję wspomagania utrzymywania pasa ruchu (LTA, Lane Tracing Assist). Ułatwiając jazdę po krętych drogach i w korkach, Lexus CoDrive odciąża kierowcę i zmniejsza jego zmęczenie.

Lexus ES
Lexus ES

W Europie 99% nowych samochodów marki ma w swoim wyposażeniu pakiet Lexus Safety System +. Jest to zgodne z dążeniem Lexusa, aby udostępniać najbardziej zaawansowane technologie bezpieczeństwa wszystkim swoim klientom i nie ograniczać ich tylko do najdroższych modeli i najwyższych wersji wyposażenia.

Lexus ES zadebiutuje w europejskich salonach w styczniu 2019 roku. Już dziś Lexus zbiera zamówienia na ten model w ramach przedsprzedaży.


Źródło: Lexus