Lexus ES nagrodzony w konkursie Fleet Awards

Lexus ES nagrodzony w konkursie Fleet Awards13.06.2019
W tegorocznej edycji prestiżowego konkursu Fleet Awards Lexus otrzymał nagrodę za model ES 300h w kategorii najlepszego samochodu segmentu premium z napędem alternatywnym.

Wyniki konkursu opierają się na Wielkim Teście Flotowym oraz na ankietach przeprowadzonych wśród managerów i ekspertów flotowych.

Nowy Lexus ES siódmej generacji na przełomie roku zadebiutował w Europie. Luksusowy sedan wykorzystuje zalety zupełnie nowej platformy, zapewniającej lepsze osiągi i pozwalającej tworzyć nadwozia o bardziej dynamicznych kształtach. Samochód zbudowany jest na platformie Global Architecture – K (GA-K), której zawdzięcza znakomitą sztywność nadwozia i świetne właściwości jezdne.

Samochód jest napędzany układem hybrydowym najnowszej, czwartej generacji. Wykorzystuje on pracujący w cyklu Atkinsona 2,5-litrowy, czterocylindrowy silnik benzynowy o bardzo wysokiej sprawności oraz lżejszy, bardziej zwarty silnik elektryczny o większej gęstości mocy. Łączna moc układu wynosi 218 KM, zaś zużycie paliwa w cyklu mieszanym może wynosić 4,7 l/100km.

Lexus ES
Lexus ES

Nowy ES został zaprojektowany zgodnie z najnowszymi trendami designu Lexusa, w sposób zapadający w pamięć i budzący emocje. W stosunku do poprzednich generacji, nowy ES jest jeszcze bardziej przestronny, cichy i bezpieczny, już tradycyjnie zachowując najwyższą jakość wykończenia.

Plebiscyt Fleet Awards Polska to cieszący się największym uznaniem fleet managerów, producentów i importerów samochodów oraz firm usługowych wskaźnik popularności i prestiżu najlepszych samochodów, produktów i usług flotowych w Polsce. Plebiscyt składa się z dwóch części: głosowania internetowego oraz Wielkiego Testu Flotowego. Co roku plebiscyt przyciąga ponad 3000 osób związanych z transportem i motoryzacją. Wielki Test Flotowy w tym roku został zorganizowany na Torze Słomczyn i wzięło w nim udział 350 ekspertów.

Źródło: Lexus