Lexus oficjalnym samochodem festiwalu filmowego w Wenecji

Lexus oficjalnym samochodem festiwalu filmowego w Wenecji30.07.2019
Do oficjalnej floty Biennale Cinema 2019 należy Lexus UX Hybrid, pierwszy hybrydowy kompaktowy SUV w klasie premium. Już po raz trzeci z rzędu Lexus został sponsorem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji - La Biennale di Venezia.

Lexus został partnerem 76. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji – La Biennale di Venezia, już po raz trzeci z rzędu. Festiwal, który stanowi jedno z głównych wydarzeń Biennale sztuki współczesnej w Wenecji, jest organizowany na wyspie Lido di Venezia i potrwa od 28 sierpnia do 7 września 2019 roku. Przewodniczącą jury festiwalu filmowego jest w tym roku reżyserka Lucrecia Martel z Argentyny.

Precyzja produkcji, maksymalne skupienie na detalach, najwyższa jakość, połączenie mistrzowskiego rzemiosła z innowacyjnymi technologiami – to wartości, które łączą świat Lexusa ze światem sztuki filmowej.

Lexus UX
Lexus UX

Nowy Lexus UX Hybrid, pierwszy kompaktowy SUV z napędem hybrydowym w klasie premium, będzie jedną z gwiazd festiwalu, obok flagowej limuzyny Lexus LS, Lexusa ES Hybrid i SUV-a Lexus RX. Lexus będzie oficjalnym samochodem festiwalu, dlatego przez cały festiwalowy tydzień 35 aut marki będzie służyło do transportu aktorów, reżyserów i innych znanych postaci kina na czerwony dywan. Wszystkie auta będą wyposażone w pełny napęd hybrydowy.

„Już po raz trzeci z rzędu Lexus jest sponsorem Festiwalu Filmowego w Wenecji, najważniejszego festiwalu filmowego we Włoszech i jednego z najważniejszych na świecie” – powiedział Fabio Capano, dyrektor Lexusa we Włoszech. – „Potwierdza to, jak magia kina łączy się ze zdolnością Lexusa do wywoływania zachwytu za sprawą wiodącej na rynku technologii, jakości i kunsztownego rzemiosła. Nasze zaangażowanie w tego rodzaju inicjatywy i wydarzenia wpływa na ekskluzywność naszej marki, zgodnie z maksymą Experience Amazing”.

Źródło: Lexus