Trzy europejskie premiery Lexusa w Genewie 2020

Trzy europejskie premiery Lexusa w Genewie 202009.02.2020
Europejski debiut Lexusa UX 300e, pierwszego elektrycznego samochodu marki, który wejdzie na rynek pod znakiem Lexus Electrified oraz koncepcyjny Lexus LF-30 Electrified i LC 500 Convertible.

Na targach Geneva Motor Show 2020 Lexus zaprezentuje po raz pierwszy w Europie trzy nowe modele. Na stoisku pojawią się zarówno dwa nowe auta seryjne, jak i wybiegający w przyszłość koncept, który stanowi studium designu Lexusa na nową dekadę oraz wizję zaawansowanych technologii, które znajdą zastosowanie w następnych generacjach zelektryfikowanych samochodów marki.

LF-30 Electrified
LF-30 Electrified

LF-30 Electrified to samochód koncepcyjny, który powstał jako studium supernowoczesnego designu i technologii Lexusa, które marka chce wprowadzić do kolejnych generacji swoich samochodów. Technologie te obejmują zelektryfikowane napędy oraz zaawansowane rozwiązania cyfrowe, oparte na chmurze i sztucznej inteligencji. Model LF-30 Electrified daje unikalną sposobność zaprezentowania nowej jakości pod względem radości z jazdy. Koncepcja Lexus Electrified koncentruje się na swobodzie wyboru i pozytywnych emocjach, dostępnych dla kierowców gotowych na wzniesienie się ponad konwencjonalne spalinowe napędy.

Lexus UX 300e to pierwszy elektryczny samochód marki i pierwszy produkcyjny model zaprojektowany zgodnie z koncepcją Lexus Electrified. W tym samochodzie spotykają się wyrazisty styl i wysoka funkcjonalność oryginalnego UX oraz wyrafinowana charakterystyka jazdy i świetne osiągi mocnego samochodu elektrycznego. To wszystko połączone jest z typowymi dla Lexusa najwyższej próby jakością, niezawodnością oraz komfortem.

Lexus UX 300e
Lexus UX 300e

Nowy Lexus LC 500 Convertible dołącza do coupe LC 500, by zająć najwyższą pozycję w gamie modeli Lexusa. Zaprojektowany według koncepcji „absolutnego piękna”, z charakterystycznym dla Lexusa przywiązaniem do detali, przyciąga uwagę unikalną stylistyką i zapewnia niezapomniane wrażenia z jazdy, które odwołują się do wszystkich zmysłów.

Tegoroczny Salon Samochodowy w Genewie zostanie zorganizowany w centrum wystawowym Palexpo, gdzie w hali nr 4 na stanowisku 4211 znajdzie się stoisko Lexusa. Cyfrowa konferencja prasowa będzie dostępna o każdej porze na żądanie w czasie trwania dni prasowych 3 i 4 marca. Przedstawiciele mediów będą mogli się z nią zapoznać na indywidualnym ekranie. Prezentacja będzie zawierała informacje o premierach i produktach oraz przesłanie Lexusa, marki luksusowego stylu życia.

Lexus LC 500 Convertible
Lexus LC 500 Convertible

Źródło: Lexus