REKLAMA

Lexus LC Convertible Regatta Edition

Lexus LC Convertible Regatta Edition07.08.2020
Z okazji premiery pierwszego kabrioletu w gamie - modelu LC Convertible - Lexus stworzył edycję specjalną, aby możliwie najlepiej wyeksponować piękną stylistykę nowego auta.

LC Convertible Regatta Edition to ekskluzywna wersja o wyjątkowej kompozycji kolorów. Zastosowanie głębokiego błękitu na karoserii i dachu oraz bieli i błękitu we wnętrzu, tworzy klimat luksusowej mariny pełnej jachtów oceanicznych – właśnie taki widok zainspirował twórców tej limitowanej wersji LC Convertible.

Nadwozie wykończono lakierem Structural Blue – w kolorze pierwotnie opracowanym dla modelu LC Coupe. Do stworzenia tego lakieru Lexus zastosował zaawansowaną technologię lakierniczą, aby odtworzyć intensywną głębię barw, występującą w świecie przyrody. Zawarte w pigmencie mikrocząsteczki odbijają światło w sposób uwydatniający krzywizny karoserii i zmieniający postrzeganie światła i cienia podczas oglądania jej pod różnymi kątami.

Lexus
LC Convertible Regatta Edition

Lakier ten doskonale komponuje się z wykończeniem składanego dachu w kolorze morskiego błękitu Regatta Edition, który podkreśla charakterystyczną linię miękkiego dachu kabrioletu, niemal identycznej z linią dachu wersji coupe.

Świadomi faktu, że wnętrze kabrioletu najczęściej jest otwarte i widoczne, projektanci Lexusa zapewnili harmonijne przejście między wnętrzem i karoserią samochodu. Ta zaleta jest doskonale widoczna w wersji Regatta Edition, dzięki połączeniu ciemnoniebieskiego i białego koloru. Dominującą barwą jest biel, której użyto na wewnętrznych okładzinach przednich słupków, kierownicy (łącznie z jej środkową częścią) i podsufitce. Deska rozdzielcza i panele drzwi mają granatową górną część, kontrastującą z dolną białą, podczas gdy przednie fotele są tapicerowane białą, perforowaną skórą półanilinową z niebieskimi akcentami w zagłówkach, na wysokości ramion oraz na uchwytach.

Lexus
LC Convertible Regatta Edition

LC Convertible Regatta Edition został wyprodukowany w ściśle ograniczonej liczbie egzemplarzy. Wprowadzenie na rynek modelu LC Convertible nastąpi jesienią 2020 roku.

Źródło: Lexus
REKLAMA