Lexus RC F w bardzo limitowanej serii 60 egzemplarzy

Lexus RC F w bardzo limitowanej serii 60 egzemplarzy14.09.2020
Lexus udoskonala sportowe coupé RC F na rok modelowy 2021. Najistotniejszą nowością jest ściśle limitowana seria Fuji Speedway Edition, którą będzie można wybrać na amerykańskim rynku.

Auto jest lżejsze i szybsze niż standardowy Lexus RC F, a na dodatek trafi do właściciela ze specjalnym prezentem.

Lexus RC F Fuji Speedway Edition

RC F Fuji Speedway Edition różni się od bazowego Lexusa RC F niższą masą, karbonowo-ceramicznymi hamulcami Brembo, tytanowym wydechem, rozbudowanym pakietem aerodynamicznym i licznymi elementami z włókna węglowego. Karbonowe są m.in. przedni spojler i spore, tylne skrzydło czy dach. Z włókna węglowego wykonano również maskę, pod którą niezmiennie pracuje wolnossąca V-ósemka 5.0 o mocy niemal 480 KM i momencie obrotowym dochodzącym do 535 Nm. Amerykański oddział Lexusa podaje, że limitowane auto przyspiesza od 0 do 60 mil/h (96 km/h) w 3,96 s. To wynik identyczny jak w przypadku pokazanej w zeszłym roku wersji RC F Track Edition. Standardowemu Lexusowi RC F taki sprint zajmuje natomiast 4,2 s.

Lexus
Lexus RC F Fuji Speedway Edition

Lexus RC F Fuji Speedway Edition będzie dostępny tylko w dwóch kolorach – białym Arctic Blast Satin lub szarym Cloudburst Gray. Lakier Arctic Blast Satin jest nowością w ofercie japońskiego producenta. To powłoka przypominająca prawdziwy mat, lecz – w odróżnieniu od wielu typowych lakierów matowych – wystarczająco odporna, by właściciel samochodu mógł korzystać z myjni automatycznej. W środku, niezależnie od barwy nadwozia, każdy RC F Fuji Speedway Edition otrzymuje siedzenia wykończone skórą w czerwonym kolorze Circuit Red z wstawkami z Alcantary oraz elementy ozdobne z czerwonego włókna węglowego.

Z dodatkowym zegarkiem

Nazwa limitowanego auta nawiązuje do słynnego toru Fuji Speedway, leżącego nieopodal najwyższego szczytu Japonii. To właśnie na tym obiekcie powstawał pierwszy model ze sportowej serii F Lexusa – sedan IS F. I tam do dziś są rozwijane kolejne ekstremalne auta marki. Od japońskiego toru pochodzi też oznaczenie F, goszczące w nazwach najszybszych Lexusów.

Do sprzedaży na amerykańskim rynku trafi zaledwie 60 egzemplarzy modelu RC F Fuji Speedway Edition. Każdy nabywca wyjątkowego auta otrzyma limitowany zegarek marki MSTR z automatycznym mechanizmem. Czasomierz ozdobiono elementami nawiązującymi do sportowego coupé – to bezel w szarym kolorze, czerwone przeszycia na pasku czy logotypy serii F Lexusa oraz toru Fuji Speedway.

Lexus
Lexus RC F 2021

Ulepszony RC F

Drobne zmiany wprowadzono również w standardowym modelu RC F. Systemy monitorowania martwego pola i informowania o ruchu z tyłu pojazdu są dostępne bez dopłaty na amerykańskim rynku, tak samo jak podgrzewane, elektrochromatyczne lusterka zewnętrzne i fotel kierowcy z pamięcią ustawień.

Do podstawowego wyposażenia dołączył ponadto standard Android Auto, który jest teraz dostępny obok Amazon Alexa oraz Apple CarPlay. Warto dodać, że multimedia z Apple CarPlay i Android Auto są też obecne w podstawowej specyfikacji Lexusa RC F na polskim rynku. Lexus USA nie podaje jeszcze cen modelu RC F 2021 oraz nowej wersji Fuji Speedway Edition.

Źródło: Lexus