Nowy Lexus RX Sport Edition

Nowy Lexus RX Sport Edition16.09.2020
Luksusowy SUV Lexus RX debiutuje w nowej stylowej edycji limitowanej Sport Edition. Z zewnątrz RX Sport Edition otrzymuje czarny grill, 20-calowe ciemnobrązowe felgi i czarne boczne lusterka.

Lexus wprowadza na rynek nową limitowaną wersję model Sport Edition dla swojej gamy luksusowych SUV-ów RX*. Nadwozie modelu RX zyskało bardziej sportowy charakter dzięki linii nowych akcentów. Najbardziej widocznym z nich jest czarne wykończenie charakterystycznego grilla Lexusa o kształcie klepsydry, silnie kontrastujące z chromowaną obwódką. Pięcioramienne, 20-calowe obręcze kół z lekkich stopów są ciemnobrązowe, a obudowy lusterek czarne, podobnie jak w modelu RX F SPORT.

Na wschodnioeuropejskich rynkach Lexusa, w tym w Rosji, wersja Sport Edition jest również oferowana z nowym aerodynamicznym pakietem nadwozia, składającym się z osłon progów, przedniego spoilera i dolnej części tylnego zderzaka w kolorze nadwozia, podkreślając dynamiczne linie modelu RX i jego charakterystyczny wygląd. W niektórych krajach elementem wykończenia tylnych drzwi jest plakietka „Black Vision”**.

Lexus
Lexus RX Sport Edition

Teraz wysokiej jakości tapicerka z ekologicznej skóry Tahara jest bardziej dostępna dla klientów. Ten trwały materiał ma wygląd i elastyczność skóry i nie zawiera elementów pochodzenia zwierzęcego. Jako alternatywa dla skóry, Tahara jest także bardziej ekologiczna w produkcji.

RX jest najpopularniejszym i odnoszącym największe sukcesy modelem Lexusa, którego dotychczasowa łączna sprzedaż na świecie wynosi ponad 3,1 miliona. Jako twórca globalnego rynku luksusowych SUV-ów, RX nieustannie ewoluuje dzięki atrakcyjnemu wzornictwu, rzemieślniczym detalom i zastosowaniu zaawansowanych technologii.

Aktualny model czwartej generacji zapewnia bezproblemową łączność i dostęp do informacji, pozwalając kierowcy skupić się na drodze przed samochodem. Smartfony można zintegrować z systemem multimedialnym pojazdu za pośrednictwem Apple CarPlay i Android Auto, uzyskując dostęp do Siri i Asystenta Google. W wyższych wersjach wyposażenia obsługa telefonu, nawigacja, dostęp do usług internetowych i rozbudowane sterowanie systemem klimatyzacji są zarządzane za pomocą 12,3-calowego centralnego wyświetlacza, który można obsługiwać za pomocą poleceń na ekranie dotykowym, sterowania głosowego lub intuicyjnego panelu dotykowego. W ofercie znajduje się także kolorowy wyświetlacz HUD, prezentujący kluczowe dane pojazdu i podróży w dolnej części przedniej szyby, na linii wzroku kierowcy.

Lexus
Lexus RX Sport Edition

Pakiet Lexus Safety System + nowej generacji doposaża samochód w aktywne funkcje bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy, ostrzegające o ryzyku kolizji i interweniujące, by w razie potrzeby zapobiec zderzeniu. Najnowszy system zapobiegania kolizjom może teraz wykrywać pieszych na drodze podczas jazdy nocą oraz rowerzystów za dnia. RX był również pierwszym samochodem na świecie, w którym zastosowano nowy system adaptacyjnych świateł drogowych BladeScan, automatycznie zapewniający dalsze i szersze oświetlenie drogi przed pojazdem za pomocą reflektorów w technologii LED.

W 2005 roku Lexus po raz pierwszy wprowadził na rynek luksusowych samochodów napęd hybrydowy – w modelu RX 400h. Obecnie ta technologia jest znacznie bardziej rozwinięta i stała się głównym rodzajem napędu wybieranym przez europejskich klientów Lexusa, zapewniając jeszcze niższy poziom zużycia paliwa i emisji spalin w połączeniu z angażującą, cichą i wyrafinowaną jazdą. Na europejskich rynkach Lexus RX jest również dostępny z 3,5-litrowym benzynowym silnikiem V6 z bezpośrednim wtryskiem o mocy 300 KM (RX 350) oraz 2.0-litrowym silnikiem o mocy 238 KM (RX 300).

Lexus
Lexus RX Sport Edition

Nowy RX Sport Edition zostanie zaprezentowany pod koniec września i będzie dostępny tylko przez rok.

* Na niektórych rynkach w wersji Sport Edition jest również dostępna siedmiomiejscowa odmiana RX L.
** Oznaczenie Black Vision jest oferowane w Rosji, Kazachstanie, Armenii, Białorusi i Kirgistanie.

Źródło: Lexus