Premiera serii Lexus LC 2021

Premiera serii Lexus LC 202128.09.2020
Lexus LC ma wszelkie cechy typowe dla flagowego modelu marki: jest tu wszystko, co najlepsze w designie Lexusa, technologiach i rzemiośle.

Serię zapoczątkował w roku 2017 Lexus LC Coupe, dziś dochodzi do niej zupełnie nowy wariant z miękkim dachem, ale o identycznym charakterze i statusie: LC 500 Convertible.

LC Convertible współdzieli z LC Coupe ten sam piękny design i świetne osiągi oraz ekscytujące prowadzenie – dodając do tego wszystkie najlepsze doznania wiążące się z jazdą pod gołym niebem. O ile więc Coupe skupia się na charakterze „skończonego piękna” dopełnianym spuścizną sportowego supersamochodu Lexus LFA, wersja Convertible dorzuca do tego szczególne wrażenia zmysłowe. Jazda samochodem ze złożonym dachem sprawia, że kierowca czuje się jeszcze bardziej związany ze swoim autem, ale zarazem z drogą oraz otaczającym światem.

Lexus
Lexus LC 2021

LC Coupe – zarówno jako hybrydowy LC 500h, jak i jako napędzany przez silnik V8 model LC 500 – w roczniku modelowym 2021 skorzysta z całego szeregu usprawnień i innowacji. Wszędzie tam, gdzie to możliwe, zmiany te otrzyma także wariant Convertible. Efekt to ewolucja charakterystyki jezdnej modelu – poczynając od komfortu jazdy, prowadzenia i szybkości reakcji układu kierowniczego aż po komfort i funkcjonalność multimediów.

Lexus jest wierny zasadzie liniowej reakcji na działania kierowcy. Inżynierowie marki zadbali, by np. przejście z hamowania do skrętu i dalej do przyspieszania na wyjściu z łuku było płynne i bez szarpnięć. Kolejnym etapem ewolucji filozofii „jeszcze ostrzej, jeszcze bardziej wyrafinowanie” w przypadku modelu LC było zrodzenie się „Lexus Driving Signature”, prowadzenia w stylu Lexusa. Od teraz każdy kolejny model Lexusa będzie opracowywany zgodnie z tym standardem. Ten właśnie aspekt zachowań na drodze był pod szczególnym nadzorem podczas rygorystycznych testów auta, dając w efekcie liczne, acz niegwałtowne, stopniowe usprawnienia w dynamice samochodu. I właśnie owa bezkompromisowa dbałość o szczegóły przyniosła nowym modelom LC tę wyjątkową jakość prowadzenia, która zachwycać będzie kierowców wciąż od nowa, nawet w codziennej jeździe.

Lexus
Lexus LC 2021

NOWY LC 500 CONVERTIBLE

„Tworząc pierwszego Lexusa z miękkim dachem, mój zespół postanowił zrobić najbardziej uwodzicielski kabriolet świata” - Tadao Mori, Szef ds. designu LC Convertible
  • Zachowano stylistyczną perfekcję LC Coupe i połączono ją z pomysłowymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi związanymi z miękkim, składanym dachem
  • Skrupulatne zarządzanie działaniem elementów aerodynamicznych oraz funkcjonowaniem układu automatycznej klimatyzacji dla zapewnienia najwyższego komfortu w każdej sytuacji – z dachem złożonym lub rozłożonym

Konstrukcja i design modelu LC Convertible zachowują wszystkie zasadnicze elementy i linie Coupe, ale zostały uzupełnione o zupełnie nowy element: chowany, miękki dach. Twórcze podejście i umiejętności pracowników Lexusa pozwoliły na stworzenie mechanizmu składania, który chowa miękki dach w niewielkiej przestrzeni, bez pomniejszania bagażnika czy naruszania eleganckiej stylistyki tylnej części auta.

Lexus
Lexus LC 2021

Najwyższy poziom komfortu – zarówno z dachem złożonym, jak i rozłożonym – jest zapewniany dzięki niezwykle starannemu zarządzaniu funkcjonowaniem klimatyzacji, działaniem elementów aerodynamicznych oraz efektywnemu przeciwdziałaniu turbulencjom powietrza opływającego i hałasom z zewnątrz. Wzmocnienie struktury nadwozia sprawia, że zarówno prowadzenie, jak i zachowanie samochodu są identyczne jak w LC Coupe, a przy tym skuteczność ochrony przeciwzderzeniowej jest na najwyższym poziomie.

Źródło: Lexus