Lexus wprowadza nową wersję F Impression

Lexus wprowadza nową wersję F Impression01.12.2020
Lexus UX, kompaktowy crossover klasy premium, otrzymuje nową wersję wyposażenia F IMPRESSION, adresowaną do młodszych kierowców.

Z myślą o tej grupie projektanci Lexusa stworzyli UX o dynamicznej stylistyce i atrakcyjnym wyposażeniu. Jest to pierwsza zmiana w gamie modelowej tego crossovera, odkąd samochód ten zadebiutował na rynku w ubiegłym roku. UX w nowej wersji dołącza do linii F IMPRESSION, reprezentowanej do tej pory przez dużego luksusowego SUV-a RX oraz średniej wielkości SUV-a NX.

Wersja F IMPRESSION uzupełnia ofertę UX o nową atrakcyjną konfigurację, która obok regularnych wersji opierała się dotąd na wersjach Business Edition i F SPORT EDITION. Pierwsza z nich przyciągała klientów świetną relacją wyposażenia do ceny, zaś druga – bardziej sportowym wyglądem i jakością prowadzenia. Nowa wersja F IMPRESSION idealnie wpasowuje się pomiędzy te dwie, łącząc specjalnie opracowane elementy stylistyczne z bogatym wyposażeniem, które składają się na dynamicznego crossovera w atrakcyjnej cenie.

Lexus
Lexus UX F IMPRESSION

Muskularny wygląd SUV-a

UX F IMPRESSION powstał, by wyróżniać się z tłumu i ułatwić dostęp do świata doświadczeń Lexusa nowym grupom kierowców. UX w nowej wersji łączy dynamiczne linie nadwozia i ostre przetłoczenia z czarnym grillem w kształcie klepsydry oraz przyciemnianymi reflektorami Bi-LED z przodu. Osiem kolorów nadwozia tworzy ciekawe kompozycje z czarnymi kołami aluminiowymi 18”, które uzupełniają czarne obudowy lusterek i relingi dachowe.

Czarna tapicerka Tahara

Wraz z wersją F IMPRESSION model UX po raz pierwszy otrzymuje pełną tapicerkę materiałową Tahara, z szarymi lub niebieskimi akcentami. Dzięki temu wnętrze auta wygląda jeszcze bardziej stylowo. Bardziej przystępna od skórzanej, tapicerka Black Tahara opracowana przez mistrzów rzemiosła Takumi jest przyjazna dla środowiska, jednocześnie zachowując wygląd i trwałość naturalnej skóry.

Lexus
Lexus UX F IMPRESSION

Napęd hybrydowy i benzynowy

Gama napędów Lexusa UX F IMPRESSION składa się z samoładującego się układu hybrydowego czwartej generacji w odmianie UX 250h oraz z wydajnego silnika benzynowego 2,0 l w wersji UX 200. Napęd hybrydowy opiera swoje działanie na współpracy 2,0-litrowego silnika benzynowego oraz dwóch silników elektrycznych, dzięki której hybrydowy UX łączy płynną, dynamiczną jazdę z niskim zużyciem paliwa i emisją spalin.

Intuicyjne technologie

W wyposażeniu Lexusa UX w wersji F IMPRESSION znajdziemy m.in. w interfejs Remote Touch Pad na konsoli centralnej do obsługi multimediów, systemy Apple CarPlay® i Android Auto® do integracji telefonu z pokładowym systemem multimedialnym oraz aplikację Lexus Link do zdalnego planowania podróży, analizy stylu jazdy i zarządzania obsługą techniczną auta. Każdy UX F IMPRESSION jest standardowo wyposażony także w inteligentny kluczyk, elektryczną klapę bagażnika oraz czujniki parkowania z funkcją samoczynnego hamowania (ICS). Ponadto bezpieczną jazdę wspomaga najnowsza wersja pakietu systemów bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System +, a także system monitorowania martwego pola w lusterkach i system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu.

Lexus
Lexus UX F IMPRESSION

„Sprzedaż naszego kompaktowego crossovera w Europie już przekroczyła 35 000 egzemplarzy. Jesteśmy przekonani, że młodsi kierowcy docenią stylowego UX F IMPRESSION i że będzie się on cieszył takim samym zainteresowaniem jak RX i NX w tej wersji” – powiedział Pascal Ruch, Dyrektor Lexus Europe.

Nowy UX F IMPRESSION trafi do salonów w grudniu 2020 roku, jednak już teraz Lexus przyjmuje na niego zamówienia. Dane pokazują, że jest to obecnie najczęściej rezerwowana wersja modelu UX.

Źródło: Lexus