Lexus ES z nową wersją wyposażenia F SPORT Design

Lexus ES z nową wersją wyposażenia F SPORT Design01.07.2022
ES to drugi po Lexusie RX najpopularniejszy model w historii marki i najchętniej kupowany sedan. Do tej pory sprzedano blisko 2,5 mln egzemplarzy tego auta.

Obecna generacja Lexusa ES, która zadebiutowała w 2018 roku, a trzy lata później przeszła pierwsze modyfikacje, to synonim komfortu. Lexus ES z roku modelowego 2023 będzie jeszcze bardziej funkcjonalny. Auto otrzyma przeprojektowaną konsolę środkową z nowym, łatwym w obsłudze systemem multimedialnym, który zadebiutował wraz z modelem Lexus NX. Do gamy dołączy też nowa wersja wyposażenia F SPORT Design.

Lexus ES 2023

Nowe multimedia z asystentem głosowym Lexus Concierge

Za sprawą nowego, szybszego systemu multimedialnego w Lexusie ES dostęp do informacji i usług cyfrowych będzie łatwiejszy, sterowanie bardziej intuicyjne, a liczba funkcji znacznie większa niż do tej pory. Samochód łączy się bezprzewodowo ze smartfonem przy pomocy Apple CarPlay® oraz przewodowo za pośrednictwem Android Auto™.

Standardem jest nawigacja w chmurze, która na bieżąco przekazuje informacje o natężeniu ruchu drogowego. Wbudowany moduł nawigacji w razie przerwania łączności internetowej będzie nadal pokazywał trasę, korzystając z pobranych wcześniej danych.

Lexus ES 2023

Nowością w Lexusie ES jest inteligentny asystent głosowy Lexus Concierge, wywoływany komendą „Hey Lexus”. Przy pomocy instrukcji głosowych można wykonywać połączenia telefoniczne, sterować systemem audio i klimatyzacją czy przeszukiwać internet. Lexus Concierge obsługuje 19 europejskich języków i został zaprogramowany tak, by rozumieć naturalną mowę oraz potoczne komunikaty – gdy system usłyszy np. „jest mi zimno”, zwiększy temperaturę w kabinie.

Dzięki udoskonalonemu modułowi DCM (data communication module) można połączyć samochód z internetem i usługami zdalnymi. Możliwe jest także prowadzenie zdalnego monitoringu stanu pojazdu za sprawą e-Care Health Check Report. Lexus udostępnia dane autoryzowanym stacjom obsługi, a wskazany przez klienta salon może się z nim skontaktować, by np. umówić w odpowiednim momencie wizytę w serwisie na przegląd.

Lexus ES 2023

Ulepszenie modułu DCM pozwoliło także na obsługę wybranych funkcji auta przy pomocy aplikacji Lexus Link. Kierowca może zdalnie zamknąć lub otworzyć drzwi, włączyć światła awaryjne, a także uruchomić klimatyzację lub ogrzewanie przed rozpoczęciem podróży.

Odświeżone wnętrze Lexusa ES

Zmianom poddano konsolę środkową, która teraz ma dwa uchwyty na napoje oraz ładowarkę bezprzewodową do smartfona. Dwa porty USB-A oraz port AUX-in zostały zastąpione przez jeden port USB-A do łączności z urządzeniami oraz jeden port USB-C służący do ich ładowania. Nowością we wnętrzu jest także tapicerka w kolorze Ammonite Sand, która zastępuje wariant Rich Cream.

Do gamy modelu ES dołączy też nowa wersja wyposażenia – F SPORT Design. Wyróżnia się czarnymi, 19-calowymi felgami, możliwością wyboru jednego z 9 lakierów oraz jednej z czterech kolorystyk wnętrza, a także emblematami F SPORT Design na przednich błotnikach.

Lexus ES 2023

Produkcja Lexusa ES z rocznika 2023 rozpocznie się w sierpniu tego roku. Pierwsze auta trafią do europejskich klientów w październiku.

Źródło: Lexus