Lexus LX 570. Premiera na NAIAS

Lexus LX 570. Premiera na NAIAS06.04.2007
Na rozpoczynającym się 6 kwietnia salonie samochodowym NAIAS, Lexus zaprezentuje zupełnie nową generację SUV-a oznaczonego LX 570 ...

Liczba 570 oznacza pojemność silnika. Amerykanie uwielbiają mocne silniki w dużych autach. Szczególnie jeśli są to silniki V8, a auta są ogromne. Jednostka napędzająca nowego Lexusa dysponuje mocą 381 KM, uzyskiwanych z 5,7 litrowej pojemności.

Lexus LX 570. Premiera na NAIAS 1 Nowy Lexus jest większy, mocniejszy, lepszy w terenie i jeszcze bardziej luksusowo wyposażony, niż poprzednik LX 470. Na wyposażeniu seryjnym znajdzie się zawieszenie elektrohydrauliczne zwiększające prześwit nadwozia, jeśli akurat właściciel zjedzie z utwardzonych dróg, co raczej nie zdarza się często. Na pokładzie również układ zapobiegający blokowaniu kół podczas podjazdów i zjazdów ze wzniesień.

Nowy Lexus LX 570 wejdzie do sprzedaży za oceanem za rok. A jeszcze w 2007 roku Toyota zaprezentuje w Europie nową odmianę modelu Land Cruiser 100, który będzie podobny do swojego luksusowego brata Lexusa.

Źródło: CarNews, Informacja Moto Target