Lexus NX drugi rok z rzędu z tytułem magazynu Auto Express

Lexus NX drugi rok z rzędu z tytułem magazynu Auto Express21.07.2023
Brytyjski "Auto Express" po raz drugi wyróżnił model NX tytułem Mid-size Premium SUV of the Year w swoim dorocznym plebiscycie New Car Awards.

Od chwili debiutu Lexus NX zbiera prestiżowe nagrody na największych europejskich rynkach motoryzacyjnych. Brytyjski „Auto Express” po raz drugi wyróżnił model NX tytułem Mid-size Premium SUV of the Year w swoim dorocznym plebiscycie New Car Awards, co potwierdza pozycję tego auta w bardzo konkurencyjnym segmencie D-SUV Premium.

Lexus NX

„NX drugiej generacji jest jednym z najlepszych Lexusów, jakie miałem okazję prowadzić. Samochód ma wszystkie atuty, z których marka Lexus słynie od lat. Jest doskonale wykonany, ma bogate wyposażenie, a gwarancja może obejmować nawet 10 lat użytkowania pojazdu. Ten model świetnie się prowadzi i ma bardzo wydajny napęd, co ma szczególne znaczenie dla nabywców SUV-ów” – powiedział Steve Fowler, redaktor naczelny „Auto Express”.
Lexus NX

Lexus NX jest najpopularniejszym autem marki w Europie w pierwszych sześciu miesiącach 2023 roku (11 869 sprzedanych egzemplarzy). Model ten jest także jednym z liderów polskiego rynku premium. Od początku roku zarejestrowano już 2378 egzemplarzy NX-a, który ma aż 16,1% udziału w segmencie D-SUV Premium.

Lexus NX W Polsce dostępny jest w pięciu wersjach wyposażenia oraz z dwoma hybrydowymi napędami. NX 350h to klasyczna hybryda z układem o łącznej mocy 243 KM, w której napęd może być przenoszony na koła przednie lub na cztery koła przy pomocy inteligentnego napędu E-FOUR. Średnie zużycie paliwa wynosi od 5,6 l/100 km w przypadku napędu na przód i od 5,9 l/100 km z napędem 4x4.

Lexus NX

NX może mieć też pierwszy w historii marki napęd hybrydowy plug-in. NX 450h+ ma czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 2,5 litra pracujący w cyklu Atkinsona oraz baterię litowo-jonową o pojemności 18,1 kWh. Tylny silnik elektryczny współtworzy z napędem hybrydowym inteligentny napęd na cztery koła E-FOUR. Łączna moc układu wynosi 309 KM/227 kW. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,3 sekundy, a zużycie paliwa w cyklu mieszanym wg normy WLTP wynosi od 0,9 l/100 km. W trybie elektrycznym auto może pokonać nawet do 98 km.

Źródło: Lexus