Czy tak będzie wyglądał nowy Land Cruiser?

Czy tak będzie wyglądał nowy Land Cruiser?10.04.2007
Na rynku amerykańskim pojawiła się właśnie nowa wersja Lexusa LX 570, którą w specyfikacji na rok 2008 znacznie odmieniono. Więcej mocy, większa dzielność terenowa i lepsze właściwości jezdne ...

Na rynku amerykańskim pojawiła się właśnie nowa wersja Lexusa LX 570, którą w specyfikacji na rok 2008 znacznie odmieniono.

Więcej mocy, większa dzielność terenowa i lepsze właściwości jezdne oraz więcej miejsca we wnętrzu to główne cechy nowego Lexusa LX 570. Silnik V8 o pojemności 5.7-litra i mocy 381KM jest o 113KM mocniejszy od poprzedniej jednostki LX 470.

Jednostka napędowa pochodzi od siostrzanej Toyoty Tundra, podobnie jak sześciobiegowa przekładnia automatyczna. W samochodzie zastosowano elektrohydrauliczne zawieszenie z aktywną regulacją prześwitu, dzięki której auto nie przechyla się nadmiernie na zakrętach. W terenie przydatny okaże się większy skok amortyzatorów oraz specjalnie skalibrowany system ABS.

Wnętrze Lexusa LX 570 pomieści aż siedmioro pasażerów. Samochód wejdzie do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych na początku 2008 roku.

Źródło: Autoweek, Informacja Moto Target