Lexus zaprezentuje nowości podczas Japan Mobility Show

Lexus zaprezentuje nowości podczas Japan Mobility Show25.09.2023
Lexus zaprezentuje prototyp samochodu elektrycznego z baterią nowej generacji na Japan Mobility Show 2023. Produkcyjna wersja auta będzie dostępna w 2026 roku.

W 2026 roku Lexus zaprezentuje zupełnie nowy model samochodu elektrycznego. Będzie to przełomowe auto z baterią nowej generacji, która ma odznaczać się jeszcze większą wydajnością, a także zdecydowanie większym zasięgiem niż rozwiązania stosowane obecnie. Nowy elektryczny Lexus będzie korzystał z zupełnie nowej modułowej platformy, która składać się będzie z trzech głównych komponentów, a także będzie wykorzystywał zupełnie nowe oprogramowanie.

Lexus Japan Mobility Show 2023

Koncern zapowiada także, że samochód będzie produkowany w zupełnie nowy sposób przy wykorzystaniu innowacyjnych metod odlewniczych do stworzenia platformy, samojezdnej linii produkcyjnej, a także przy jeszcze większym udziale cyfrowych modeli 3D. Pierwsza prototypowa wersja tego auta zostanie zaprezentowana w Tokio podczas Japan Mobility Show, które dla zwiedzających będzie otwarte od 28 października do 5 listopada.

Lexus Japan Mobility Show 2023

Elektryczna przyszłość Lexusa

Samochody elektryczne to przyszłość Lexusa. Marka skupia się nie tylko na obniżeniu emisji oraz zapewnieniu jak najwyższej wydajności, ale od 10 lat pracuje nad jeszcze lepszą dynamiką i prowadzeniem swoich nowych aut, by jak najlepiej wykorzystać potencjał, jaki oferują zelektryfikowane napędy.

Lexus Japan Mobility Show 2023

Technologie takie jak nowy napęd 4x4 DIRECT4 czy innowacyjny układ kierowniczy z technologią steer-by-wire w którym nie ma żadnego mechanicznego połączenia kierownicy z przednimi kołami, pokazują, że samochody elektryczne mogą dawać dużą radość z jazdy. Zaprezentowany podczas styczniowego Tokyo Auto Salon prototypowy RZ Sports Concept udowadnia, że marka chce oferować bezemisyjne samochody, które będą wzbudzały emocje.

Lexus Japan Mobility Show 2023

Lexus Electrified Sport Concept to pokaz inżynieryjnych możliwości marki. Marka pracuje nie tylko nad bateriami, które będą wyznaczać standardy, ale też nad jak najlepszymi właściwościami aerodynamicznymi swoich aut, redukcją masy samochodów oraz wysoką sztywnością ich konstrukcji.

Lexus Japan Mobility Show 2023

Lexus będzie zwiększał wykorzystanie materiałów, które są przyjazne dla środowiska naturalnego, w tym z materiałów pochodzących z recyklingu oraz tworzonych przez człowieka, by tworzyć wnętrza aut, które będą charakteryzowały się najwyższą jakością wykonania i komfortem.

Źródło: Lexus