W Japonii ruszyła produkcja Lexusa LBX

W Japonii ruszyła produkcja Lexusa LBX07.02.2024
Rozpoczęła się produkcja najnowszego miejskiego crossovera Lexusa w fabryce Iwate we wschodniej Japonii. Wszystkie sprzedawane w Polsce Lexusy produkowane są w Japonii.

Lexus rozpoczął produkcję modelu LBX w fabryce Iwate we wschodniej Japonii. Przełomowy miejski crossover powstaje w zakładach w regionie, który doświadczył zniszczenia w wyniku erupcji wulkanu i trzęsienia ziemi w Tohoku w 2011 roku.

Lexus LBX 2024

Toyota Motor Corporation zobowiązała się do inwestycji w tym regionie i wsparcia lokalnej społeczności, czego uruchomienie produkcji LBX-a jest najlepszym wyrazem. Fabryka ma 30-letnią historię, przed laty z jej taśm montażowych zjeżdżały cenione na całym świecie sedany IS oraz ES, a teraz specjalizuje się w samochodach miejskich i kompaktowych, które powstają na dwóch liniach produkcyjnych.

Lexus LBX 2024

Innowacyjne technologie w Lexusie LBX

Wszystkie oferowane na polskim rynku samochody marki produkowane są w Japonii. Fabryki Lexusa słyną z najwyższej jakości wykonania oraz dopracowanych do perfekcji procesów produkcyjnych, co ma szczególne znaczenie przy nowowprowadzanych modelach, w których debiutują innowacyjne technologie.

Lexus LBX to przełomowy miejski crossover, w którym zastosowano najnowszą hybrydę z trzycylindrowym silnikiem 1,5 l. Łączna moc układu wynosi 136 KM, a napęd może być przenoszony na przednią oś lub na wszystkie koła. W najmniejszym modelu marki zastosowano też bipolarną baterię niklowo-wodorkową, która przyczynia się do lepszej dynamiki oraz niższego zużycia paliwa.

Lexus LBX 2024

Nowatorski charakter Lexusa LBX podkreślają systemy bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System + najnowszej, trzeciej generacji, intuicyjny i szybko pracujący system multimedialny Lexus Link, ergonomiczne i konfigurowalne 12,3-calowe cyfrowe zegary, czy dostępny opcjonalnie system Advanced Park.

LBX jest kolejnym modelem marki, w którym zastosowano wygodne elektroniczne klamki, które sparowane z systemem Safe Exit Assist uniemożliwiają otwarcie drzwi w razie ryzyka kolizji z pojazdem nadjeżdżającym z tyłu, a przynależność do klasy premium podkreślają takie detale jak wycieraczki ze zintegrowanymi spryskiwaczami, które znane są z modeli LS i LC.

Lexus LBX 2024

Ogromne zainteresowanie Lexusem LBX w Polsce

Latem i jesienią polscy klienci Lexusa jako jedni z pierwszych w Europie mogli obejrzeć LBX-a podczas pokazów przedpremierowych. Nowy model przyciągnął do salonów tysiące gości. W trakcie przedsprzedaży złożono ponad 800 zamówień – bez jazdy próbnej, co jest wyrazem ogromnego zaufania do marki. Prawdziwym hitem okazała się limitowana wersja Original Edition – wszystkie 300 egzemplarzy przeznaczonych na nasz rynek zostało już zarezerwowanych.

Klientom bardzo przypadło do gustu kreatywne podejście do tworzenia wersji wyposażenia oraz szerokie możliwości personalizacji, które umożliwiają dopasowanie auta do swojego stylu życia. Obecnie w gamie modelu LBX oprócz podstawowej wersji dostępne są cztery tematyczne „atmosfery”, stworzone z myślą o różnych odbiorcach.

Lexus LBX 2024

Wersje Elegant i Relax dają poczucie ekskluzywności, a odmiany Emotion i Cool mają bardziej dynamiczny i sportowy charakter. Lexus LBX na polskim rynku kosztuje od 152 900 zł, a miesięczna rata w Leasingu KINTO ONE wynosi od 1364 zł netto*.

* Dane z 1.01.2024 dla następujących parametrów umowy: 24 miesiące okresu finansowania, 10% opłaty wstępnej, 30 tys. km limitu przebiegu.

Źródło: Lexus