Nowy Lexus NX Overtrail o zwiększonych zdolnościach terenowych

Nowy Lexus NX Overtrail o zwiększonych zdolnościach terenowych18.04.2024
Do gamy Lexusa NX dołącza uterenowiona wersja Overtrail, która posiada m.in. podniesione o 15 mm zawieszenie i nowe 18-calowe felgi z oponami AT, specjalny lakier Moon Desert oraz wnętrze w kolorze czarnym.

Lexus do gamy bestsellerowego modelu NX wprowadza nową wersję o off-roadowym rodowodzie – Overtrail. Samochód wyróżnia się stylistycznymi akcentami, nowym wzorem felg, a także zmodyfikowanym zawieszeniem oraz oponami AT, które ułatwią poruszanie się po nieutwardzonych drogach.

Stylistyczny pakiet terenowy

NX Overtrail ma pomalowane na czarno lusterka, klamki, błotniki i relingi dachowe. Ten sam kolor wykorzystano również do polakierowania grilla, który podkreśla terenowy charakter tego auta. Z kolei napis LEXUS na tylnej klapie jest w kolorze szarym. Specjalnie dla tej wersji zarezerwowano nowy lakier Moon Desert. Oprócz piaskowego metaliku auto można zamówić jeszcze w sześciu innych kolorach – Sonic Quartz, Sonic Grey, Sonic Titanium, Sonic Copper, Terraine Khaki oraz Graphite Black.

Lexus NX Overtrail 2024
Lexus NX Overtrail 2024

Wersja Overtrail zyskuje też unikalne wykończenie wnętrza, które łączy czarną skórę syntetyczną ze wstawkami w kolorze khaki. Ten motyw wykorzystano także na boczkach drzwi oraz pokrywie schowka w konsoli centralnej, a nowa listwa dekoracyjna Geo Layer inspirowana jest warstwami skał osadowych.

Napęd 4x4 i zmodyfikowane zawieszenie

Standardem w wersji Overtrail jest inteligentny napęd na cztery koła E-FOUR zarówno z klasyczną hybrydą NX 450h, jak i z hybrydą plug-in NX 450h+. Auto otrzymało także podniesione o 15 mm zawieszenie, a przez to wysokość auta wzrosła do 1675 mm. Jazdę po bezdrożach ułatwi zwiększony do 200 mm prześwit oraz dodatkowo wzmocnione tylne zawieszenie. Dzięki tym zmianom zwiększył się też kąt natarcia i wynosi teraz 16 stopni. Kąt zejścia to 25 stopni. Auto ma 18-calowe felgi z oponami AT.

Lexus NX Overtrail 2024
Lexus NX Overtrail 2024

NX Overtrail od 330 900 zł

Na polskim rynku NX 350h Overtrail kosztuje od 330 900 zł, a NX 450h+ Overtrail został wyceniony na 374 900 zł. W tej wersji standardem jest dwustrefowa klimatyzacja z filtrem Nanoe X, podgrzewane i wentylowane fotele przednie z elektryczną regulacją w ośmiu kierunkach, podgrzewane tylne fotele boczne, inteligentny kluczyk szerokopasmowy, kamera cofania z panoramicznym widokiem 360 stopni dookoła samochodu, elektrycznie otwierana i zamykana klapa bagażnika sterowana ruchem nogi oraz 64-kolorowe oświetlenie ambient.

Lexus NX Overtrail ma pakiet systemów bezpieczeństwa Lexus Safety System +3, 10-calowy wyświetlacz HUD, 14-calowy ekran systemu Lexus Link Pro z nawigacją w chmurze, bezprzewodową obsługą Apple CarPlay i Android Auto oraz usługi łączności Connected z pakietem transmisji danych na 4 lata. We wnętrzu jest pięć portów USB-C oraz jeden USB-A, a auto można zamówić z opcjonalnym dwuczęściowym otwieranym szklanym dachem panoramicznym.

Źródło: Lexus