Limitowana edycja Lexusa od Zagato

Limitowana edycja Lexusa od Zagato03.08.2006
W związku z 50-leciem działalności, jeden z japońskich dilerów Toyoty przygotował wyjątkową wersję Toyoty Harrier, stylizowanej przez włoskiego specjalistę, firmę Zagato. Model Harrier znany jest poza Japonią, jako Lexus RX350 ...

Produkcję limitowanej wersji ograniczono do zaledwie 250 egzemplarzy, które dostępne będą wyłącznie na rynku japońskim.

Pracownia Zagato dość poważnie zmieniła wygląd zewnętrzny luksusowego SUV-a. Z przedniego grilla zniknął znaczek firmowy Toyoty, włosi zaprojektowali także pięcioramienne obręcze aluminiowe w złotym kolorze z widocznym logo Zagato.

Limitowana edycja Lexusa od Zagato 1 Jednak najbardziej rzucają się w oczy wydatne przetłoczenia na przednich i tylnych błotnikach, kryjące imitacje wlotów powietrza. Dodano także ogromnych rozmiarów spoiler na tylną szybę, który zachodzi aż na słupki. Całość wyzwala mieszane uczucia, ale tak głębokie zmiany w wyglądzie zewnętrznym cieszą się powodzeniem w kraju kwitnącej wiśni. Sama Toyota ma dwie wyspecjalizowane firmy zajmujące się przeróbkami optycznymi i mechanicznymi.

Wnętrze limitowanej serii pozostawiono bez zmian, bo i seryjnie ma ono wiele do zaoferowanie w kwestii wyposażenia i komfortu. Pod maską Toyoty Harrier Zagato dwa silniki benzynowe: czterocylindrowy o pojemności 2,4 litra i 3,5 litrowa V6-tka.

Wszystkie egzemplarze pomalowane zostaną specjalnie dobranym tylko do tej wersji kolorem, Pearl Courage White.

Źródło: Lexus, informacja Moto Target