Debiut Lexusa LS 600h w Nowym Jorku

Debiut Lexusa LS 600h w Nowym Jorku21.04.2006
Lexus LS 600h to pierwszy model auta z napędem hybrydowym, wyposażonego w silnik V8 o pojemności 5 litrów, wspomaganego dwoma silnikami elektrycznymi. Jednostka V8 dysponuje mocą 430 KM, co jest porównywalne z osiągami ...

...obecnie produkowanych silników 12-cylindrowych, przy znacznie niższym zużyciu paliwa.

Plasuje go to na pozycji najbardziej zaawansowanego silnika benzynowo-elektrycznego, jaki dotychczas został wyprodukowany.

Debiut Lexusa LS 600h w Nowym Jorku 1 Nowy Lexus LS 600h został dodatkowo wyposażony w najnowszy, mechaniczny układ napędu obu osi, współpracujący z dwupoziomowym, elektronicznym układem (E-CVT), który w jak najbardziej optymalny sposób dostosowuje przełożenia skrzyni biegów, w zależności od obrotów silnika, prędkości auta i jego obciążenia oraz rodzaju nawierzchni. Dzięki temu nowy Lexus LS 600h przyspiesza bardzo płynnie, idealnie wykorzystując dostępną moc i moment obrotowy oraz charakteryzuje się wyśmienita elastycznością.

Oczywiście jak przystało na "okręt flagowy" Lexusa, jego wymiary są imponujące. LS 600 mierzy 5030 mm długości, przy rozstawie osi wynoszącym 2970 mm. Jego szerokość wynosi 1875 mm, a wysokość tylko 1475 mm. Bardziej szczegółowe informacje, dotyczące nowego modelu będą dostępne najprawdopodobniej w ciągu najbliższych tygodni.

Źródło: Lexus, informacja Moto Target