Lexus na 76 Salonie Samochodowym w Genewie

Lexus na 76 Salonie Samochodowym w Genewie13.02.2006
Podczas 76 Salonu Samochodowego w Genewie będą miały miejsce trzy premiery Lexusa: europejska premiera limuzyny LS 460, 335-konnej hybrydy - Lexusa GS 450h i luksusowego SUVa RX 350 z nowym silnikiem benzynowym ...

Pod koniec 2006 roku do salonów w Europie trafi czwarta generacja flagowej limuzyny Lexusa - LS 460. Napędza ją zupełnie nowy silnik V8 o pojemności 4.6 litra i mocy 375 KM.

Lexus na 76 Salonie Samochodowym w Genewie 1Ma to być najbardziej "czysty" i ekonomiczny silnik w swojej klasie. Nowością jest też pierwsza na świecie, automatyczna skrzynia biegów wyposażona aż w osiem przełożeń. Dzięki temu jej praca jest bardziej komfortowa i pozwala na optymalne wykorzystanie mocy silnika w każdej sytuacji. Według przedstawicieli Lexusa nowy LS 460 posiada unikalne zabezpieczenia chroniące zarówno pasażerów jak i pieszych. Szczegółowe dane na ten temat, firma ujawni dopiero podczas konferencji prasowej w Genewie.

Lexus GS 450h jest pierwszą na świecie luksusową limuzyną wyposażoną w napęd hybrydowy. Auto napędza silnik elektryczny i silnik benzynowy V6 o pojemności 3.5 litra.

Lexus na 76 Salonie Samochodowym w Genewie 2Oba silniki wytwarzają moc efektywną na poziomie 335 KM, co gwarantuje przyśpieszenie do stu kilometrów na godzinę w czasie krótszym niż sześć sekund. Moc i osiągi tej pierwszej na świecie, tylnonapędowej hybrydy, są na poziomie aut napędzanych konwencjonalnymi jednostkami V8, natomiast zużycie paliwa w GS 450h jest takie jak w czterocylindrowym silniku benzynowym o pojemności dwóch litrów.

Nowy Lexus emituje wręcz śladowe ilości szkodliwych cząstek węgla do atmosfery, na poziomie nieosiągalnym dla rywali w tym segmencie aut, które napędzane są przez tradycyjne silniki benzynowe. Nowy hybrydowy Lexus GS dostępny będzie w europejskich salonach sprzedaży już na początku lata 2006.

Lexus na 76 Salonie Samochodowym w Genewie 3 Europejską premierę będzie miał także uterenowiony Lexus RX 350, wyposażony w nowy silnik 3.5 litra o mocy 272 KM z maksymalnym momentem obrotowym 342 NM, osiąganym przy 4.700 obr./min.

W nowym RX 350 zadbano o jeszcze większe wytłumienie hałasu i zapewnienie komfortu pasażerom i kierowcy. Na pokładzie tego modelu znajdzie się miedzy innymi ulepszony dotykowy system nawigacji satelitarnej oraz doskonały sprzęt audio firmy Mark-Levinson.

Wszystkie trzy nowości zostaną zaprezentowane dziennikarzom podczas konferencji prasowej Lexusa na salonie genewskim 28 lutego o 14:30 w hali 4.

Źródło: Lexus