LEXUS LS 600h już w sprzedaży

LEXUS LS 600h już w sprzedaży02.10.2007
LS 600h, nowy, napędzany hybrydowo okręt flagowy Lexusa oficjalnie wszedł na rynek w poniedziałek. Zainteresowanie tym modelem jest wyjątkowo duże, a terminy dostawy już zamówionych egzemplarzy sięgają przyszłej wiosny.

Oddział Lexusa w Wielkiej Brytanii potwierdził do dziś zamówienia na 230 pojazdów, przy czym 60% z nich dotyczy topowej wersji LS 600h L (z poszerzonym rozstawem kół) z pakietem relaksacyjnym dla tylnych foteli.

LEXUS LS 600h już w sprzedaży 1 Wyposażony w bardziej zaawansowaną jednostkę napędową i bardziej wyrafinowany zestaw systemów pasywnego i aktywnego bezpieczeństwa niż jakikolwiek pojazd w tej klasie, LS 600h ustanawia nowe standardy dla luksusowych samochodów, dbając o to, aby nabywcy cieszyli się doskonałym komfortem.

LS 600h został zaopatrzony w pierwszą na świecie hybrydową jednostkę napędową V8 przenoszącą napęd na wszystkie koła i łączącą 5-litrowy silnik benzynowy z potężnym silnikiem elektrycznym. Zapewnia osiągi, które śmiało mogą konkurować z osiągami standardowego silnika benzynowego V12, przy zużyciu paliwa i poziomie emisji zanieczyszczeń porównywalnym z najlepszymi dieslami z tego segmentu (które jednak odznaczają się znacznie mniejszą mocą). Hybrydowy Lexus może przejechać ok 13 km na litrze paliwa i emituje zanieczyszczenia w ilości ok. 219 g/km w cyklu mieszanym.

Ceny Lexusa LS 600h na rynku brytyjskim rozpoczynają się od 81 400 funtów.

Źródło: opr. BM na podst. Newspress