Lexus prezentuje nowe pojazdy koncepcyjne

Lexus prezentuje nowe pojazdy koncepcyjne11.10.2007
Lexus zakomunikował wczoraj, iż podczas czterdziestego Salonu Samochodowego w Tokio pokaże dwa pojazdy koncepcyjne oraz sześć modeli seryjnych. Postępując zgodnie ze swoją filozofią wyrażoną hasłem ...

..."dążenie do perfekcji" Lexus stara się dostarczać produkty o najwyższej jakości, komfortowe i niosące radość swoim właścicielom. W Tokio pokaże nam specjalnego SUVa i dwuosobowe auto sportowe.

Swoją światową premierę będzie tam miał LF-Xh. Utrzymano go w stylistyce „L-finesse, czyli oficjalnym stylu wzornictwa marki Lexus i zaopatrzono w zaawansowany napęd hybrydowy.

Lexus prezentuje nowe pojazdy koncepcyjne 1 Koncept charakteryzuje się mocną sylwetką nadwozia i eleganckim wnętrzem, co nadaje SUVowi nowej generacji dynamicznego wyglądu.

Zastosowanie napędu "Lexus Hybrid Drive", który w sposób wyrafinowany łączy przyjazny stosunek do środowiska z dobrymi osiągami, ma przynieść wyniki w postaci świetnego zachowania na drodze, cichej pracy, niskiego zużycia paliwa i emisji zanieczyszczeń. Benzynowy silnik V6 w połączeniu z elektrycznym systemem hybrydowym przenoszą napęd na wszystkie koła.

LF-Xh ma długość 4,8 m, szerokość 1,9 m i wysokość 1,65 m.

LF-A to dwuosobowy samochód sportowy. Ten koncept także zaprojektowano w stylu "L-finesse", łączącym elegancję i mocny wygląd. LF-A napędza wysokoosiągowy silnik V10 o pojemności 5 l. nadwozie wykonano z lekkiego, lecz wytrzymałego tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym (CFRP).

Długość pojazdu to 4,5 m, szerokość 1,9 m a wysokość 1,2 m.

Źródło: opr. BM na post. Global Auto Index, fot. Lexus